Filip Czyrek i Oliwia Sybicka Mistrzami Podkarpacia U12 w tenisie


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl
Strona z wynikami 
format_list_numbered

W Stalowej Woli odbyły się Mistrzostwa Woj. Podkarpackiego Skarztów w tenisie. Najlepszymi okazali się Filip Czyrek (Czarni Rzeszów) i Oliwia Sybicka (MKT Stalowa Wola).

W turnieju chłopców wystartowało 11 zawodników z podkarpackich klubów. W półfinałach Dawid Kiełb (San Stalowa Wola) pokonał Krola Krawczyka (MKT Stalowa Wola) 6-1 6-4, a Filip Czyrek bez straty gema wygrał z Karolem Bernatem (Sanocki Klub Tenisowy). W finale lepszym okazał się o rok starszy Czyrek, który w pojedynku z Kiełbem stracił pierwszego gema w turnieju i wygrał 6-1 6-0.

W turnieju dziewcząt rewelacją okazała się najmłodsza Oliwia Sybicka. Dziesięciolatka z Kolbuszowej w ćwierćfinale i półfinale straciła tylko po jednym gemie, pokonując kolejno o rok starsze koleżanki klubowe z MKT Stalowa Wola: Zuzannę Iskrę i Natalię Dobieniecką. Jej rywalką w finale była dwa lata starsza Izabela Kawalec (KS Czarni Rzeszów), która w półfinale pokonała Emilię Woźniak 6-0 6-3. W meczu o tytuł Mistrzyni Podkarpacia Skrzatów zakończył się zwycięstwem Oliwii Sybickiej 6-1 6-4.

Obie finalistki turnieju dziewcząt zagrały współnie w grze podwójnej. W finale pokonały parę Iskra/Dobiecka 6-1 6-1.