poniedziałek, 22 stycznia 2018

Dwa złote medale Piotra Michalskiego

W Tomaszowie Mazowieckim odbyły się historyczne Mistrzostwa Polski na dystansach w łyżwiarstwie szybkim. Panczenista Górnika Sanok zdobył w nich trzy medale.

Tor w Tomaszowie Maz. jest pierwszym w Polsce krytym obiektem do łyżwiarstwa szybkiego. Inauguracyjną imprezą były Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców, w których trzykrotnie na podium stawał łyżwiarz z Sanoka – Piotr Michalski.

W biegu na 500 m podopieczny trenera Marka Drwięgi był słabszy tylko od Artura Wasia (Legia Warszawa), ale okazał się najszybszy spośród młodzieżowców. W biegu na 1000 m ponownie nie miał sobie równych wśród młodzieżowców, natomiast wśród seniorów zakończył rywalizację tuż za podium.

W Tomaszowie na podium stanął również inny wychowanek Górnika Sanok – Marcel Drwięga. Sanoczanin, reprezentujący od obecnego sezonu barwy AZS AWF Katowice, zdobył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski na dystansie 500 m.