Dwa Zerwikaptury dla szermierzy z Mielca

W Krakowie rozegrano XVI Międzynarodowy Turniej w szpadzie „O Miecz Zerwikaptur Longinusa Podbipięty”. Bezkonkurencyjni byli zawodnicy MKS Gryf Mielec, którzy zwyciężyli indywidualnie i drużynowo.

Do półfinałów turnieju indywidualnego dotarło aż trzech zawodników Gryfu. Piotr Urban uległ Janowi Bulandrze (AZS AWF Katowice) 12/15, natomiast jego prat Paweł Urban pokonał kolege klubowego Macieja Kaźmierskiego 15/8. Pojedynek finałowy pewnie zwyciężył Paweł Urban i to on został zwycięzcą Turnieju. Piotr i Maciej zakończyli na trzecim miejscu.

Drużyna w składzie Maciek Kaźmierski i bracia Paweł i Piotr Urbanowie zwyciężyła w turnieju drużynowym kadetów.

W turnieju kobiet trzecie miejsce zajęła Weronika Wiktor. Zawodniczka PTG Sokół 1893 Mielec pokonała w ćwierćfinale Karolinę Szymanowską (KSZ Warszawianka) 15/10. Niestety w półfinale przegrała z Karoliną Staszulonek z Piasta Gliwice 9/15 i zakończyła Turniej na trzecim miejscu.