Dwa tuziny medali podkarpackich karateków na Pucharze Polski

W Szczecinku odbył się Puchar Polski w kyokushin karate. Aż 24 medale zdobyli zawodnicy z siedmiu podkarpackich klubów.

W zawodach wzięło udział 436 zawodników z 76 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Rywalizacja toczyła się w czterech kategoriach wiekowych: seniorów, juniorów, juniorów młodszych i młodzików.

Po pięć razy na podium stawali zawodnicy klubów kyokushun karate z Leżajska, Krosna i Jasła. Dwa złote medale wywalczyli podopieczni trenera Dariusza Burdy z Leżajskiego KKK. Juniorzy młodsi Oliwia Wojtas i Mikołaj Złotek okazali się najlepsi w kat. do 50 kg. W tej samej kategorii wiekowej triumfowali również Paweł Tarczoń (Dębicki KKK) – 55 kg oraz Kacper Ostrowski (Gorzycki KKK) – 65 kg. Jedyne złoto dla Podkarpacia wśród juniorów zdobyła Karolina Barylak (Przeworski KKK) w wadze powyżej 60 kg. Na najwyższym stopniu podium stanął również podopieczny trenera Romana Woźniaka – Aleks Łączak (Krośnieński KKK), zwyciężając w kata młodzików.

Aleks oraz Oliwia zostali uznani najlepszymi zawodnikami Pucharu Polski w kategoriach młodzieżowych. Ich świetny występ przyczynił się do sukcesu klubów w klasyfikacji drużynowej zawodów. Zwyciężył Ostrołęcki KKK (17 pkt), wyprzedzając Leżajski KKK (15 pkt) i Krośnieński KKK (13 pkt).