Dwa medale tenisistów IKS Jezioro Tarnobrzeg na Pro-Tour Para Slovenia Open


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W Lasko odbył się turniej Pro-Tour Para Slovenia Open 2019, będący jadną z kwalifikacji do Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020.

W zawodach w Słowenii wzięła udział rekordowa liczba 448 uczestników z 46 krajów. Reprezentacja Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym zdobyła 8 medali (5 medali z turnieju drużynowego i 3 medale z turnieju indywidualnego). Dwa z nich były zasługą zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg.

W turnieju drużynowym w klasie 3 polska drużyna Maciej Nalepka/Mariusz Czerwiński zaczęła od wygrania trzech meczów w grupie. W ćwierćfinale nasza para pokonała 2:1 Koreańczyków Baek/Lim. W walce o finał nasi reprezentanci ulegli niestety 0:2 Chińczykom Feng/Zhai i zajęli trzecie miejsce.

Również brązowy medal w klasie 4 wywalczył Krzysztof Żyłka.  W parze z Rafałem Lisem, po wyjściu z grupy, pokonali w ćwierćfinale parę Słowaków Mihalik/Travnicek 2:1 i przegrali w półfinale 1:2 z Turkami Ozturk/Turan.

Obecnie w rankingu kwalifikacyjnym do Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020 Maciej Nalepka w klasie 3 jest na 10. miejscu, a Krzysztof Żyłka w klasie 4 jest na miejscu 12.