Cztery medale sztafet na Mistrzostwach Polski (aktualizacja)

W Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Polski w Sztafetach i Wielobojach. Nasi reprezentanci czterokrotnie stawali na podium.

Świetnie spisały się nasze lekkoatletki w sztafecie szwedzkiej U-16. Reprezentacja Podkarpacia w składzie: Martyna Gaweł, Adrianna Włoch, Magdalena Niemczyk i Nikola Jędruszko zdobyły złoty medal, uzyskując czas 2:20.42 i wyprzedzając Warmińsko-Mazurskie (2:20.51) i Kujawsko-Pomorskie (2:22.94). Sztafeta szwedzka to bieg kolejno na 100, 200, 300 i 400 metrów.

Trzeci kolejny rok z medalem wraca sztafeta UKS Tiki-Taka Kolbuszowa w biegu 4x400m U-20. Rafał Popielarz, Szymon Zięba, Arkadiusz Rajpold i Radosław Maciąg zwyciężyli swoją serię z czasem 3:22.60. Niestety wystarczyło to „tylko” na brązowy medal, ponieważ lepsze czasy w drugiej serii uzyskały sztafety ASZ AWFiS Gdańsk (3:19.70) i Stal Ostrów Wlkp. (3:21.04). Szósty czas uzyskała sztafeta CWKS Resovii Rzeszów 3:26.30, biegnąca w składzie: Dzimira, Tereszkiewicz, Przydział, Sokół.

Tylko 0,02 sekundy zabrakło sztafecie UKS Tiki-Taka Kolbuszowa do brązowego medalu w biegu 4×100 m K U-16. Dziewczyny biegnące w składzie: Karolina Jamróz, Natalia Antkiewicz, Natalia Guzior, Magdalena Niemczyk w swojej serii zajęły drugie miejsce z czasem 50.85, przegrywając tylko ze złotą sztafetą MKS MOSM Bytom (49.35). Lepsze od nich okazały się jednak sztafety zwyciężające w dwóch pozostałych biegach: Zawisza Bydgoszcz (49.86) oraz AML Słupsk (50.83!). Na 9. miejscu została sklasyfikowana sztafeta UKS Tempo 5 Przemyśl (Wywrot, Włoch, Strzelec, Dziumak) z czasem 51.47.

Drugiego dnia zawodów świetnie spisali się lekkoatleci CWKS Resovii, którzy wywalczyli dwa medale w sztafetach mieszanych na 800 metrów. Najpierw juniorzy młodsi (U-18) w składzie: Katrzyna Przydział, Przemysław Kubas, Emilia Czapka i Jakub Kozdrański przybiegli na trzecim miejscu (8:45.73). Kilkanaście minut później ich wyczyn powtórzyli ich starsi koledzy (U-20), biegnący w składzie: Natalia Grochala, Jakub Przydział, Patrycja Surowiec, Karol Sokół (8:40.85).

Równolegle do sztafet w Suwałkach rywalizowali również wieloboiści. Podkarpacie reprezentowały dwie podopieczne trenera Ryszarda Długosza z KS Komunalni Sanok: Martyna Wojtanowska i Emilia Janik. Obie zawodniczki startowały w 7-boju juniorek (U-20) i zakończyły rywalizację z wynikami będącymi ich nowymi rekordami życiowymi. Martyna została sklasyfikowana na 11. pozycji z wynikiem 4095 punktów, natomiast Emilia na miejscu 17. z wynikiem 3286 punktów.