Dwa medale Sajdutki na Mistrzostwach Świata

Karatecy z 5 kontynentów rywalizowali w Krakowie podczas Światowego Festiwalu Renesans Karate-do. Złoto i srebro Mistrzostw Świata wywalczyła Agnieszka Sajdutka.

Przez dwa dni 14-15 października Kraków pełnił rolę stolicy karate – to tutaj rywalizowali karatecy z 5 kontynentów podczas zawodów w ramach Światowego Festiwalu Renesans Karate-do. Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016, XXIII Mistrzostwa Europy Karate Fudokan, Turniej Karate Koshiki Super Karatedo WGP oraz Puchar Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym pod jednym dachem – TAURON Areny Kraków zgromadziły ponad 2 tysiące zawodników z 38 państw!

Agnieszka Sajdutka (Akademia Karate Tradycyjnego Rzeszów) została indywidualnie Wicemistrzynią Świata w kumite. W finale przegrała z Justyną Marciniak (Lubelski KKT). Obie panie, razem z Marią Depta (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) i Aleksandrą Gorzka (KK Pruszków) okazały się bezkonkurencyjne w rywalizacji drużynowej. Po zaciętym boju w finale pokonały reprezentację Czech i zdobyły złote medale.

W Mistrzostwach Świata w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016 Polacy startujący w kategorii seniorów wywalczyli 11 złotych medali – okazali się bezkonkurencyjni prawie we wszystkich konkurencjach, zdobyli dodatkowo 2 srebrne i 4 brązowe medale. Młodzieżowcy w konkurencjach indywidualnych wywalczyli 10 medali: 6 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy; juniorzy – 9 medali: 4 złote, 1 srebrny i 4 brązowe; kadeci – również 9 medali: po 3 złote, srebrne i brązowe. W konkurencjach drużynowych kadeci i juniorzy wywalczyli 4 krążki: 2 złote i 2 srebrne. Po raz pierwszy wśród seniorów kobiety rywalizowały w kumite drużynowym.

Źródło: Polski Związek Karate Tradycyjnego