Dwa medale łuczniczek na Mistrzostwach Polski Jun. Mł.

W Zgierzu odbyły się XXVIII Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w łucznictwie. Dwa medale wywalczyły żeńskie zespoły z Podkarpacia.

Na starcie Mistrzostw stanęło 250 łuczników z 49 klubów z całej Polski. Reprezentanci naszego regionu najlepiej wypadli w konkurencji zespołowej kobiet. Sensacją zawodów była drużyna LKS Jaru Kielnarowa. Anna Hetman, Kinga Czarnik i Julia Pocałuń w kwalifikacjach zajęły dopiero 11. miejsce. W półfinale pokonały faworyzowany zespół Łucznika Żywiec 6-2. Przegrały dopiero w finale z KS Obuwnik Prudnik. Zawodniczki z Prudnika w półfinale odprawiły z kwitkiem inny podkarpacki zespół – UKS Tramp Jarosław (Sylwia Zając, Natalia Babiak, Weronika Macina, Joanna Gilowska), który tym samym zakończył rywalizację z brązowym medalem.

Źródło: Polski Związek Łuczniczy