Dwa medale judoków Millenium Rzeszów na Mistrzostwach Polski U23


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Ponad 100 judoków i judoczek walczyło w Kątach Wrocławskich o Mistrzostwo Polski Młodzieży U23. Obaj reprezentanci Podkarpacia wrócili z medalami.

Norbert Majcher (kat. 90 kg) swój medal wywalczył w imponującym stylu. W pierwszym pojedynku pokonał przed czasem, przez duszenie, Mateusza Resztaka z AZS Uniwersytet Łódzki. Następnie przez rzut wygrał z Mikołajem Szubą z AZS Uniwersytet Warszawski. W bardzo wyrównanym pojedynku o finał doszło do dogrywki gdzie w końcówce szczęście dopisało rywalowi Norberta, późniejszemu zwycięzcy tej wagi Wojciechowi Pundzie z AZS AWF Wrocław.

W walce o brąz judoka Millenium Rzeszów nie dał  żadnych szans Arkadiuszowi Lipie z KS Cieszyn, wykonując piękny rzut, a następnie kończąc walkę przez duszenie.

Drugi nasz brązowy medalista to Rafał Skrzat miał inny system rozgrywania walk i po zwycięstwie z Konradem Wójcikiem (UKS Spartakus Lublin) i porażkach z Damianem Artemiukiem (AZS AWFiS Gdańsk) oraz Michałem Dybą (AZS AWF Wrocław), uplasował się na trzeciej pozycji.

Należy jeszcze wspomnieć, że srebrnym medalistą Mistrzostw Polski został Kirył Weselowski – do niedawna zawodnik Millenium Rzeszów, a obecnie reprezentujący AZS AWF Warszawa.

Źródło: UKJ Millenium Rzeszów