Dwa finały młodych siatkarzy tym razem bez medali


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Siatkarze przyzwyczaili nas, że w ostatnich latach z imprezy mistrzowskiej wracają z medalem. Tym razem nie udało się tego dokonać na Olimpiadzie Młodzieży i Mistrzostwach Polski Młodzików.

W minionym tygodniu w Sulęcinie odbyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży OOM, a w Dębicy finały Mistrzostw Polski Młodzików (MPM). W obu finałach wzięli udział nasi reprezentanci.

Tylko jedną porażkę zanotowali siatkarze Podkarpacia na Olimpiadzie. W fazie grupowej odnieśli komplet zwycięstw wygrywając z Dolnośląskim 2:1, Mazowieckim 2:0 i Podlaskim 2:1. W ćwierćfinale, pomimo prowadzenia 2-0, przegrali z późniejszym triumfatorem – reprezentacją woj. Pomorskiego. Była to jedyna porażka podopiecznych trenera Artura Łozy w całym turnieju. W meczach o 5. miejsce nasi siatkarze pokonali kolejno Wielkopolskie i Zachodniopomorskie – oba mecze 3:1. (komplet wyników z OOM -> TUTAJ)

W tym samym czasie w Dębicy o medale Mistrzostw Polski rywalizowali młodzicy. W przeciwieństwie do swoich starszych kolegów, siatkarze AKS V LO Rzeszów w tym turnieju wygrali tylko jeden pojedynek z Huraganem Wołomin 2:0. Pozostałe mecze grupowe z Gwardią Wrocław i Jastrzębskim Węglem, a także mecz o 5. miejsce z Chemikiem Bydgoszcz zakończyły się zwycięstwami rywali. Ostatecznie AKS zajął 6. miejsce. (komplet wyników z MPM -> TUTAJ)