Dwa brązowe medale Oliwii Sybickiej


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W Piotrkowie Tryb. odbyły się XV Ogólnopolskie Mistrzostwa w tenisie ziemnym do lat 10. Miłą niespodziankę sprawiła 9-letnia Oliwia Sybicka.

Mistrzostwa w Piotrkowie to pierwsza poważna możliwość konfrontacji młodych tenisistów w tak wielkiej imprezie. Wygranie wojewódzkiego, czy też lokalnego turnieju, gdzie zna się niemalże wszystkich uczestniczących w nim kolegów-rywali, ni jak się ma do napięcia i atmosfery, jakie towarzyszą największej w Polsce imprezie dla 10-latków.

Aż 64 zawodniczki stanęły na starcie turnieju dziewcząt. Świetnie spisała się w nim, rok młodsza od większości rywalek, 9-letnia Oliwia Sybicka. Tenisistka MKT Stalowa Wola w drugiej rundzie wygrała cztery kolejne pojedynki i dotarła do półfinału. Dopiero w nim znalazła swoją pogromczynię. Była nią Maja Wróbel (Tenis Pro Piaseczno), która zwyciężyła w całym turnieju.

Brązowy medal w singlu nie był jedynym wywalczonym przez pochodzącą z Kolbuszowej Sybicką. Oliwia wystartowała również w turnieju deblowym, a w nim w parze z Anną Skorupską (PT Olimpia Poznań) również dotarła do półfinału, ponownie stając na podium Mistrzostw Polski.

W turnieju chłopców z numerem 6. rozstawiony został inny młody tenisista z Podkarpacia – Dawid Kiełb. Zawodnik SKS San Stalowa Wola niestety zakończył udział w turnieju już w trzeciej rundzie, po porażce z Antonim Kasperskim (Ksport Klub Kryspinów).