Duży sukces pary Klesyk-Tronina na Pucharze Świata


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Ponad 250 akrobatów z całego świata rywalizowało w Rzeszowie podczas Pucharu Świata w Akrobatyce Sportowej. Na podium stanęli Iga Klesyk i Jakub Tronina.

Podopieczni trenerów Roberta Sokołowskiego i Eweliny Fijołek do finałów awansowali z czwartego miejsca. Swój decydujący występ wykonali bezbłędnie i otrzymali za niego notę 26.920 pkt. Jednak występujące po nich pary – Kazachowie i Białorusini, okazały się lepsze. Ostatni na planszę wyszli faworyci – para rosyjska Murashko-Nesterenko. Niestety dla nich, a na szczęście dla rzeszowskiej pary popełnili błąd, który kosztował ich nie tylko wygraną w zawodach, ale i podium. Uzyskana przez nich nota 26.880 oznaczała brąz dla zawodników Stali Rzeszów Igi Klesyk i Jakuba Troniny.

as_2016-10-07_puchar-swiata-plakat_m

Równolegle z Pucharem Świata rozegrano Rzeszów International Acro Cup, w którym udział wzięli juniorzy. Wśród nich zaprezentowali się zawodnicy podkarpackich klubów: Akrobata Łańcut, Stali Rzeszów, KAS AZS UR Rzeszów, Sokół Rzeszów i Piramida Rzeszów.

Organizacja Pucharu Świata w Rzeszowie była próbą generalną przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Europy Seniorów, które w październiku odbędą się na hali Podpromie.

Źródło: akrobatyka.rzeszow.pl