Dublet tenisistów MKT Stalowa Wola

Podwójnym zwycięstwem tenisistów MKT Stalowa Wola zakończyły się Ogólnopolskie Turnieje Klasyfikacyjne Kadetów i Kadetek o Puchar Prezydenta Miasta Krosna.

Krosno po raz pierwszy było organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego Kadetów U-16 w tenisie. Wzięła w nich udział krajowa czołówka tenisistów oraz reprezentanci naszego regionu.

Pierwsi rywalizowali panowie. Najlepszym okazał się Miłosz Sroka (MKT Stalowa Wola), który w fazie finałowej pokonał drugiego Patryka Stokowskiego (WKT Mera Warszawa) 7-5, 6-2, trzeciego Karola Kandefera (KAT Prince Krosno) 6-1, 6-0 i czwartego Aleksa Majewskiego (KP Sokół Rzeszów) 6-4, 6-4. W turnieju wystartowali również Antoni Mierzwa i Sebastian Sowa. Obaj zawodnicy MKT Stalowa Wola zajęli odpowiednio 10. i 11. miejsca.

Po kilku dniach odbył się OTK Kadetek. Bezkonkurencyjna okazała się Lena Takmadżan. Tenisistka MKT Stalowa Wola w ciągu trzech dni stoczyła pięć pojedynków, w których kolejno pokonała: Julię Chyba (SK Kryspinów) 6:0 6:2, Wiktorię Kuśmierz (Radeco Wrocław) 6:0 6:3, Martynę Zaremba (WTS DeSki Warszawa) 6:2 6:3, Karolinę Mazurek (BKT Advantage Bielsko Biała) 6:2 6:4 i Natalię Łężniak (KKS Olsza Kraków) 6:3 6:1. Dzięki tym zwycięstwom wygrała cały turniej i zdobyła Puchar Prezydenta Miasta Krosna. Szóste miejsce w turnieju zajęła koleżanka klubowa Leny – Milena Rogala, a 12. była Alicja Żukowicz (RKT ABC Rzeszów)

Na początku stycznia w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwach Polski Kadetów U-16. Lena Takmadżan (MKT Stalowa Wola) w turnieju głównym pokonała Julię Daszkiewicz (KT Arka Gdynia) 6:2 6:4 oraz Natalię Michta (małopolskie) 7:6 6:2. W ćwierćfinale uległa jednak Wiktorii Saska (SK Kryspinów) 2:6 1:6. Mistrzynią Polski została Aleksandra Wierzbowska (KKS Olsza Kraków) po zwycięstwie nad Wiktorią Saska 6:3 6:2. Również na 1/8 Lena zakończyła swój udział w deblu (grała w parze z Magdą Wawrowską z Warszawy).

W Mistrzostwach wystartował także inny nasz młody tenisista Aleks Majewski (KP Sokół Rzeszów). Niestety zarówno w singlu jak i w deblu przegrał pierwsze pojedynki.