Dublet Malwiny Mul w Pucharze Polski


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W miniony weekendkolarze przełajowi ścigali się w okolicach Kędzierzyna-Koźla. Z dwoma złotymi medalami wróciła Malwina Mul z KLKS Azalia Brzóza Królewska.

W sobotę odbył się Ogólnopolski Wyścig w kolarstwie przełajowym „I CROSS KĘDZIERZYN TRIBIKE”. Świetną formę potwierdziła Malwina Mul, która zwyciężyła w kategorii juniorek modszych. Drugą na mecie Czeszkę Natalię Miksanikovą wyprzedziła o 91 sek. Trzecia na mecie była koleżanka klubowa Malwiny – Natalia Muskus, która zakończyła wyścig ze stratą dwóch minut do zwyciężczyni. Dwunaste miejsce w wyścigu juniorów młodszych zajął Wojciech Kusiak (Azalia).

O przysłowiowy „błysk szprychy” swój wyścig wygrała Brygida Piersiak. Juniorka Azalii minimalnie wyprzedziła na linii mety Ewę Miłek z LKS Błekitni Mexller Koziegłowy.

Trzecie zwycięstwo tego dnia dla klubu z Brzózy Krolewskiej odniosła Joanna Muskus w kategorii młodziczek. Joasia dotarła na metę z przewagą 66 sek. nad drugą Zofią Bluszcz z Viktorii Rybnik. Na czwartym miejscu wyścig ukończyła Amelia Bożek (Azalia). Również czwarte miejsce zajął Borys Klaczkowski (Azalia) w wyścigu żaków.

W niedzielę kolarze rywalizowali w Gościęcinie-Bryksach w XXIV Przełajowym Wyścigu Kolarskim „Bryksy Cross”. Ponownie poza zasięgiem rywalek była Malwina Mul, która zwyciężyła z przewagą ponad półtorej minuty nad Czeszką Miksanikovą. Natalia Muskus tym razem ukończyła wyścig na piątym miejscu.

Wśród juniorek nastąpił skuteczny rewanż Ewy Miłek (Koziegłowy), która zwyciężyła w kategorii juniorek, wyprzedzając Brygidę Piersiak o ponad minutę. Również drugie miejsce zajęła młodziczka Joanna Muskus. W ten weekend nie miała farta Amelia Bożek, która dwukrotnie zajęła najbardziej nielubiane przez sportowców czwarte miejsce. W kategorii żaków piąte miejsce wywalczył Borys Klaczkowski, choć brązowy medal był na wyciągnięcie ręki. Dalsze miejsce zajął Wojciech Kusiak (22.).

Fot.: Dariusz Krzywański
Źródło: Polski Związek Kolarski