Drugie miejsce Magdy Macios w Pucharze Europy


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W dniach 14-15 stycznia w węgierskiej miejscowości Erd odbył się Międzynarodowy Turniej Sumo – Erd Cap 2017. Na podium stanęła zawodniczka LUKS Lubzina.

Bardzo bobrze zaprezentowała się Magdalena Macios. Startująca w kategorii do 65kg zawodniczka LUKS Lubzina , zajęła bardzo wysokie drugie miejsce, przegrywając pojedynek finałowy z reprezentantką Ukrainy – Svietlaną Torosiuk, wielokrotną medalistką ME.

Magda stoczyła 4 pojedynki i to wszystkie z reprezentantkami Ukrainy, pokonując między innymi aktualną Mistrzynię Świata juniorek. Na podium oprócz Magdy znalazły się aż 3 Ukrainki.

Turniej ten w grupie seniorów był rozgrywany w ramach I Pucharu Europy w Sumo. W ciągu roku będą rozgrywane 4 takie turnieje (Węgry, Estonia, Polska i Niemcy). Zdobyte punkty w tych turniejach plus Mistrzostwa Europy, będą się zaliczać do rankingu Europejskiej Federacji Sumo i na podstawie tych zdobytych punktów dwóch najlepszych zawodników w każdej kategorii wagowej będzie miało prawo startu w World Games 2021.

Na zdjęciu: Magdalena Macios i trener Andrzej Jedynak