Idź do ...

Podkarpacki Sport

Wiadomości sportowe regionu.

REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Drugi turniej z serii Podkarpacki Cup w badmintonie (WYNIKI)


20 października 2018 r. w Żyrakowie  odbył się drugi Ogólnopolski Turniej Dzieci, Żaków i Młodzików Młodszych w Badmintonie – Podkarpacki CUP 2018.

W turnieju wzięło udział 116 zawodników z 22 klubów z całej Polski.

W poszczególnych kategoriach miejsca medalowe zajęli:

Kategoria Dzieci
Gra pojedyncza dziewcząt
1 miejsce: Maja Zmarz (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle)
2 miejsce: Maria Jędrusik (ULKS Lotka gm. Olsztyn)
Gra pojedyncza chłopców
1 miejsce: Aleksander Bandrowicz (UKS Aktywna Piątka Przemyśl)
2 miejsce: Karol Pyrlik (MKS Spartakus Niepołomice)
3 miejsce: Karol Konieczny (AGH Kraków) i Ignacy Wiśniowski (MKS Skarbek Gogołów)

Kategoria Żaków
Gra pojedyncza dziewcząt
1 miejsce: Natalia Horst (SSKS Badminton Przemyśl)
2 miejsce: Oliwia Surowiec (UKS Start Widełka)
3 miejsce: Maja Zmarz (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle) i  Oliwia Kanik (ULKS Lotka gm. Olsztyn)
Gra pojedyncza chłopców
1 miejsce: Oskar Gwożdziwski (ULKS Lotka gm. Olsztyn)
2 miejsce: Mikołaj Krystek (Orbitek Straszęcin)
3 miejsce: Paweł Zwinka i Kacper Tyrpin (Orbitek Straszęcin)

Kategoria Młodzik Młodszy
Gra pojedyncza dziewcząt
1 miejsce: Natalia Witkowska (UKS Plesbad Pszczyna)
2 miejsce: Hanna Banaszak (MMKS Kędzierzyn Koźle)
3 miejsce: Aleksandra Kurkiewicz (AZSAGH Kraków) i Alicja Syrek (UKS Unia Bieruń)
Gra pojedyncza chłopców
1 miejsce: Damian Zimnol (UKS Plesbad Pszczyna)
2 miejsce: Adam Konieczny (AZSAGH Kraków)
3 miejsce: Brajan Płoszczyca (UKS Unia Bieruń) i Krystian Wąsik (MKS Stal Nowa Dęba)
Gra podwójna dziewcząt
1 miejsce: Hanna Banaszak (MMKS Kędzierzyn Koźle)/ Natalia Witkowska (UKS Plesbad Pszczyna)
2 miejsce: Agata Kozicka / Alicja Syrek (UKS Unia Bieruń)
3 miejsce: Hanna Stachera / Olga Szwarnowiecka (UKS Plesbad Pszczyna)
Gra podwójna chłopców
1 miejsce: Artur Molak/ Damian Zimnol (UKS Plesbad Pszczyna)
2 miejsce: Kacper Drymajło (SSKS Badminton Przemyśl)/Maciej Zmarz (Beninca Kędzierzyn Koźle)
3 miejsce: Bartosz Kufel (Orbitek Straszęcin)/ Krystian Wąsik (MKS Stal Nowa Dęba)
Gra mieszana
1 miejsce: Damian Zimnol/ Olga Szwarnowiecka (UKS Plesbad Pszczyna)
2 miejsce: Artur Molak/ Natalia Witkowska (UKS Plesbad Pszczyna)
3 miejsce: Maciej Zmarz (Beninca Kędzierzyn Koźle)/ Liliana Zgryza (UKS Junior Wrzosowa) i Brajan Płaszczyca/Agata Kozicka (UKS Unia Bieruń)

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI
DZIECI i ŻĄCY
MŁODZIK MŁODSZY

KLASYFIKACJA PO DWÓCH TURNIEJACH:
DZIECI I ŻACY
MŁODZIK MŁODSZY
KLUBY

Źródło: Podkarpacki Związek Badmintona

Więcej informacji z kategorii Badminton