Dominacja skoczków Stali Rzeszów na Zimowych Mistrzostwach Polski

W dniach 1-3 marca w Poznaniu odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody. Świetnie spisali się w nich zawodnicy ZKS Stali Rzeszów.

Skoczkowie Stali zdobyli 22 medale, w tym 13 złotych, 6 srebrnych i 3 brązowe. Co ciekawe, w kategoriach juniorów A, B i C dziewczat i chłopców zdobyli złote medale we wszystkich (!) konkurencjach w których startowali.

Aleksandra Błażowska (A) zdobyła dwa złota na obu trampolinach, a w kategorii Open przegrała jedynie z byłą koleżanką klubową Kają Rysz.

Również dublet zanotowały młodsze koleżanki klubowe Oli. Maria Łukaszewicz była poza zasięgiem rywalek w kategorii juniorek B, natomiast Weronika Bojda była dwa razy najlepsza wśród juniorek C.

W kategorii juniorów A wystartowało tylko dwóch zawodników i byli to „Stalowcy”. Robert Łukaszewicz i Filip Jachim stoczyli wyrównany i stojący na bardzo wysokim poziomie pojedynek, zamieniajac się pozycjami na obu trampolinach. Panowie zmieżyli się również na w konkursie skoków z wieży. Wynikiem 475 pkt. zwyciężył Robert przed Filipem (471pkt.).

W kategoriach juniorów B i C Oskar Cmela dołożył jeden, a Eryk Dróżdż dwa złote medale.

Pomimo trudnych warunków treningowych, rzeszowianom udało się przygotować bardzo wysoka formę. Jej efektem, oprócz medali, było uzyskanie norm punktowych przez zawodników, uprawniające do występu na tegorocznych Mistrzostwach Europy Juniorów (Aleksandra Błażowska, Karolina Wolska, Justyna Ciskał, Robert Łukaszewicz, Filip Joachim, Maria Łukaszewicz) i seniorów (Aleksandra Błażowska).

W Zimowych Mistrzostwach Polski w Poznaniu wystąpiło ponad 60 zawodników z całego kraju.