Idź do ...

Podkarpacki Sport

Wiadomości sportowe regionu.

REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

środa, 22 listopada 2017

Dominacja podkarpackich warcabistów


W Dąbkach k./Koszalina odbyły się XXIV Drużynowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Warcabach 100-polowych. Na 10 tytułów mistrza Polski pięć zdobyli reprezentanci naszego regionu.

W klasyfikacji medalowej zwyciężył Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Libero” Basznia Dolna (2 złote, 1 srebrny), czwarty był Ludowy Klub Sportowy „Unia” w Horyńcu-Zdroju (1 złoty, 2 srebrny, 2 brązowy), a szósta Sekcja Warcabowa Stowarzyszenia „Pomóżmy Razem” w Starym Dzikowie (1 złoty, 1 brązowy). Jeden medal wywalczyła drużyna chłopców SGU „Orzeł” Lubaczów zajmując drugie miejsce w kategorii 2007.

Oto wyniki w kategoriach, gdzie wystąpili reprezentanci naszego okręgu:

Dziewczęta
2009
1. SW Stowarzyszenia „Pomóżmy Razem” Stary Dzików (Milena Śliwa, Jagoda Kozicka)
2. „Komorzanka” Komorze
3. „Sokół” Wrocław
4. LKS „Unia” Horyniec-Zdrój (Julia Banaś, Katarzyna Wołczak)

2007
1. „Złote Piony” Bielawa
2. MUKS „Libero” Basznia Dolna (Kinga Krzych, Czała Natalia)
3. „Sokół” Wrocław
4. SGU „Czarni” Oleszyce (Julia Bartman, Zuzanna Stefanów)
5. SW Stowarzyszenia „Pomóżmy” Razem” Stary Dzików (Julia Nieckarz, Maja Ozimek)

2004
1. „Roszada” Lipno
2. LKS „Unia” Horyniec-Zdrój I (Kinga Hulak, Klara Kornaga)
3. LKS „Unia” Horyniec-Zdrój II (Wiktoria Węgrzyn, Julia Nazarko)

2001
1. LKS „Unia” Horyniec-Zdrój I (Klaudia Zaborniak, Angelika Żuk)
2. „Sokół” Wrocław
3. „Roszada” Lipno

1998
1. UKS SW Jeziorany
2. LKS „Unia” Horyniec-Zdrój I (Sylwia Krzyśkowska, Zuzanna Witkowska)
3. GZ LZS Darłowo

Chłopcy
2009
1. MUKS „Libero” Basznia Dolna (Mateusz Hanasiewicz, Sebastian Młodowiec, Norbert Ludwik)
2. Mazovia Mińsk Mazowiecki
3. SW Stowarzyszenia „Pomóżmy Razem” Stary Dzików I (Hubert Goraj, Miłosz Ciurko, Kewin Muciek)
4. LKS „Unia” Horyniec-Zdrój (Gabriel Maksymiec, Jakub Papiernicki, Filip Pachla)
5. SW Stowarzyszenia „Pomóżmy Razem” Stary Dzików II (Alan Ciurko, Paweł Goraj, Patryk Leniart, Łukasz Śliwa, Michał Halesiak)

2007
1. MUKS „Libero” Basznia Dolna I (Łukasz Malec, Maciej Kisyk, Patryk Żak)
2. SGU „Orzeł” Lubaczów (Adrian Jarapud, Filip Kalmuk, Michał Stelmach)
3. „Komorzanka” Komorze
4. MUKS „Libero” Basznia Dolna II (Mateusz Sysak, Mateusz Adamek, Marcin Swatek)

2004
1. „Roszada” Lipno
2. Struga Marki I
3. „Sokół” Wrocław
4. Libero Basznia Dolna (Zuzanna Bosak, Tobiasz Weber, Jakub Błaż)
5. LKS Unia Horyniec-Zdrój (Jakub Skibicki, Dawid Basznianin, Bartłomiej Szymeczko)

2001
1. „Złote Piony” Bielawa
2. GZ LZS Darłowo
3. LKS „Unia” Horyniec-Zdrój I (Paweł Krzyśkowski, Dawid Mańczak, Konstancja Hulak)

Źródło: Podkarpacki Okręgowy Związek Warcabowy

Więcej informacji z kategorii Warcaby