Dominacja IKS Tarnobrzeg w Gdańsku


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W Gdańsku rozegrano 3 Grand Prix Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg aż pięć razy stawali na najwyższym miejscu podium.

W turnieju indywidualnym zwyciężyli Maciej Nalepka, Krzysztof Żyłka, Paweł Mazuryk, Dawid Sowa i Paweł Włodyka. Trzecie miejsca zajęli Janusz Chamot i Mariusz Matejek.

W klasie łączonej 1-3 wózki, Maciej Nalepka pokonał po 3:0 wszystkich swoich przeciwników, potwierdzając dominację w tej grupie zawodników w kraju. Janusz Chamot drugi zawodnik IKS-u, który również rywalizował w tej klasie startowej i zajął 3 miejsce ulegając w półfinale 0:3 koledze klubowemu.

Krzysztof Żyłka w klasie 4 w fazie grupowej nieoczekiwanie przegrał 2:3 (7,-12, 1,-11,-11) z Dariuszem Rzewuskim Start Siedlce. Zrewanżował się Darkowi w finale pokonując go wyraźnie 3:0 (2,2,1).

Paweł Mazuryk w klasie 8 rozegrał świetne zawody, w fazie grupowej pokonał 3:1 Adama Kopcia Start Katowice, 3:0 Jakuba Mirosława Start Wrocław. W ćwierćfinale zwyciężył 3:0 Sylwestra Siennickiego Start Siedlce by w półfinale stoczyć zacięty pięciosetowy pojedynek z Mariuszem Olczakiem KS Bronowianka Kraków zakończony sukcesem 3:2 (6,-9,8,-5,10). W finale natomiast pokonał 3:0 faworyta w tej klasie, brązowego medalistę ostatnich ME Marcina Skrzyneckiego Start Zielona Góra.

W klasie 9 startowało dwóch zawodników IKS-u Dawid Sowa i Mariusz Matejek. Dawid w ćwierćfinale zwyciężył 3:0 Michała Kluke Start Łódź, w półfinale 3:0 Grzegorza Gałązkę ze Start Siedlce by finale zrewanżować się Benedyktowi Mąkosie za porażkę w grupie i pokonać go 3:0 (6,7,7).
Mariusz Matejek fazę grupową przeszedł bez straty seta. W ćwierćfinale jego przeciwnik Roman Ćwik Start Katowice oddał walkowera i Mariusz awansował do półfinału gdzie uległ po zaciętej pięciosetowej walce 2:3 (-10,10,12,-8,-9) Benedyktowi Mąkosie z Radomia.

W klasie 10 to popis Pawła Włodyki, który szedł jak burza, wygrał fazę grupową pokonując po 3:0 Klaudiusza Mały-Wieczorek Start Katowice i Piotra Wilka  Eurobeskidy Łodygowice. W 1 rundzie miał wolny los a w ćwierćfinale zwycięża 3:0  Radosława Adasiewicza Start Białystok, w półfinale 3:0 Stanisława Ząbka UKS SP 1 Tarnów. Finał tej kategorii to świetny, emocjonujący pięciosetowy pojedynek z Mistrzem Europy z turnieju drużynowego ze Słowenii Igorem Misztalem Start Zielona Góra, z którego Paweł wychodzi zwycięsko wgrywając 3:2 (8,3,-5,-7,7).