Dobry start Wojtunik i Żywko na Mistrzostwach Świata Juniorów


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W Tampere (FIN) odbywają się Mistrzostwa Świata Juniorów (U20) w lekkiej atletyce. Udane starty zanotowali zawodnicy z Podkarpacia.

Pierwszy na stadionie w Tampere pojawił się Szymon Żywko. Zawodnik KKS Victorii Stalowa Wola biegł w pierwszej serii kwalifikacji biegu na 1500 m. Awans do finału uzyskiwało trzech najlepszych zawodników w każdej serii oraz trzech z najlepszymi czasami. Szymon miał pecha, bo jego bieg był najwolniejszy z wszystkich, rozgrywany taktycznie na miejsca. Podopieczny Mirosława Barszcza stracił swoje atuty, jakimi są wytrzymałość i mocna końcówka. Mimo walki na ostatnich metrach, przybiegł na metę dopiero szósty z czasem 3:54.02. Do awansu zabrakło mu półtorej minuty. Żywko został sklasyfikowany na 24 miejscu spośród 39 zawodników.

W rywalizacji na 100 m przez płotki odbyło się sześć biegów eliminacyjnych. Do półfinałów awansowały pierwsze trzy zawodniczki z każdej serii oraz sześć z najlepszymi czasami. Klaudia Wojtunik startowała w czwartym biegu i zajęła trecie miejsce, gwarantujące jej awans. Czas zawodniczki CWKS Resovii to 13.81. Był to 14 wynik na 41 uczestniczek.

Podopieczna trenera Janusza Mazura świetnie pobiegła w półfinale. Biegnąc w trzeciej serii ustanowiła rekord życiowy wynikiem 13:54 (poprzedni to 13:60). Dało jej to niestety „tylko” piąte miejsce w tym biegu (12 wynik półfinałów na 24 zawodniczki), a do finału zabrakło jej 0,07 sek.