Dobry start Patryka Kordka na Mistrzostwach Europy U-17


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W Pradze (CZE) odbyły Mistrzostwa Europy U17 w badmintonie. Barwy Polski reprezentował Patryk Kordek – zawodnik UKS Aktywna Piątka Przemyśl.

Na boiskach w Pradze najpierw toczyła się rywalizacja drużynowa. Reprezentacja Polski trafiła do Grupy 4. W pierwszym meczu grupowym z Białorusią, wygranym przez naszą reprezentację 3:2, Patryk uległ w grze pojedynczej I. Larushynowi 17-21, 16-21. Drugi mecz  Polacy przegrali z późniejszymi Wicemistrzami Europy Turkami 0:5.

W ostatnim meczu grupowym z Łotwą, Kordek rozpoczął rywalizację naszej drużyny. Wystąpił w mikście z Dominiką Kwaśnik (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle). Polska para nie dała szans rywalom i zwyciężyła 21-11 i 21-12. Cały mecz Polacy wygrali 4:1 i zajęli drugie miejsce w grupie, kończąc Mistrzostwa na miejscach 9-16.

Podopieczny trenera Dariusza Stańko wystartował również w rywalizacji indywidualnej. Jego partnerką w mikście była ponownie Dominika Kwaśnik. Pierwszą rundę nasi reprezentanci mieli wolną. W drugiej trafili na ukraińską parę Kalinichenko/Marushchak, która pokonali 21-12, 21-6. W pojedynku o najlepszą 16-tkę Mistrzostw polska para spotkała się z Francuzami Courbon/Ganci. Po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku Kordek i Kwaśniak przegrali w trzecim secie 22-24. Na uwagę zasługuje kontrowersyjna sędziego na niekorzyść naszego miksta przystanie po 21 w ostatniej partii.