Dobry start Budyki i Wcisło na ME w zapasach


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W stolicy Macedonii, Skopje, odbywają się Mistrzostwa Europy Kadetów w zapasach. W składzie reprezentacji Polski znajduje się dwóch zawodników ZKS Stali Rzeszów.

Startujący w stylu wolnym w kategorii 51 kg Daniel Budyka walczył przez cały turniej bardzo dobrze. W pierwszej rundzie Rzeszowianin pokonał reprezentanta Mołdawii Demiana Liutcanova 6:5. Następnie Budyka spotkał się w 1/8 z Lorikiem Ibri z Kosowa, którego pokonał przez przewagę techniczną 12:0. W ćwierćfinale Polak spotkał się reprezentantem Armenii Manvelem Khndzrtsyanem. Niestety Ormianin nie pozostawił Budyce złudzeń i pokonał go przez przewagę techniczną. Dzięki temu, że Khndzrtsyan awansował do finału, Daniel walczył dalej w repasażach. Niestety w nich uległ minimalnie Grekowi Martidisowi 3-4 i zakończył Mistrzostwa na siódmym miejscu.

Drugi z naszych reprezentantów w stylu wolnym był Kacper Wcisło w kategorii 71kg. Zawodnik ZKS Stali Rzeszów na początek pokonał reprezentanta Słowacji Kevina Mikecza 11:2 a w ćwierćfinale przegrał z Marianem Rallem z Niemiec 4:8 i zakończył swój udział w Mistrzostwach.

Źródło: Polski Związek Zapaśniczy