Danubia 2018: Europa za mocna dla Sanoczan (WYNIKI)

Sanok gościł u siebie najlepszych europejskich panczenistów na torze krótkim w ramach ISU Junior Challenge Series Danubia 2018. Organizacyjnie wyszło na medal. Sportowo… za wysokie progi.

Na Arenie Sanok przez trzy dni rywalizowało blisko 250 zawodników z Austrii, Białorusi, Bułgarii, Czech, Chorwacji, Kazachstanu, Litwy, Łotwy, Słowenii, Słowacji, Rumunii, Ukrainy, Węgier, Turcji i Polski.

Zawody zdominowali Węgrzy, którzy ponad 40 razy stawali na podium, w tym osiem razy na jego najwyższym stopniu. Drugie miejsce pod względem ilości zdobytych krążków zajęła reprezentacja Polski – 5 złotych, 5 srebrnych i 13 brązowych medali. W tym dorobku niestety nie mieli udziału panczeniści UKS MOSiR Sanok.

Najbliżej była Julia Kogut, która zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej najmłodszej kategorii dziewcząt (Junior E). Julia dotarła do finału na każdym z trzech dystansów (500, 222, 333), ale w żadnym nie udało jej się zdobyć medalu. Szóste miejsce zajęła Maja Rocka.

Klub z Sanoka największą reprezentację miał w silnie obsadzonej kategorii Junior C dziewcząt. Sandra Sienkiewicz, Adrianna Carbone i Emma Mazur liczyły na dobre starty, ale niestety żadnej nie udało się awansować poza eliminacje.

Podobnie wyglądał udział w Danubii juniorki B Emilii Kapalskiej, która zajmowała miejsca w końcówce stawki na wszystkich trzech dystansach. „Stabilny” w swoich osiagnięciach był junior B Michał Pawłowski, kończąc rywalizację na 1500, 500 i 1000 m za każdym razem na 30. miejscu.