Idź do ...

Podkarpacki Sport

Wiadomości sportowe regionu.

REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

wtorek, 23 stycznia 2018

Cykl „Bieg na Igrzyska” 2017 – zakończony


W Szklarskiej Porębie zakończył się cykl Pucharu Grupy AZOTY 2017 w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska”. Michał Janocha i Sabina Lizis stanęli na podium klasyfikacji generalnej.

W niedzielę 12 marca rozegrano ostatnie dziesiąte zawody w ramach cyklu. Po raz pierwszy w tym sezonie został rozegrany bieg pościgowy. Trzecie miejsce wśród juniorów D zajął Michał Janocha (MUKS Podkarpacie Jedlicze), dzięki czemu awansował klasyfikacji generalnej cyklu na najniższe miejsce na podium.

Również trzecie miejsce w generalce zajęła Sabina Lizis (MKS Halicz Ustrzyki Dolne), która w ostatnim starcie w sezonie zajęła piąte miejsce i nie utrzymała wysokiej trzeciej pozycji po sobotnim biegu masowym.

W klasyfikacji klubowej piąte miejsce zajął MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

Klasyfikacja klubowa 2016/2017
1.    MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 6013 punktów
2.    MKS Karkonosze Sporty Zimowe  – 5322 punktów
3.    NKS Trójwieś Beskidzka  – 5105 punktów
4.    MKS Istebna – 4373 punktów
5.    MKS Halicz Ustrzyki Dolne  – 3600 punktów
6.    UKS Rawa Siedlce – 3511 punktów

Wyniki i klasyfikacje – chłopcy:

10 km CL mass – startowało 10 zawodników
1.    Mateusz Haratyk NKS trójwieś Beskidzka/SMS Szczyrk – 26:34,6
2.    Michał Skowron MKS Karkonosze Sporty Zimowe – strata 0,9 sek.
3.    Mikołaj Michałek MKS Istebna – strata 15,6
4.    Wojciech Fojcik NKS Trójwieś Beskidzka  – strata 19,9
5.    Łukasz Bachleda LKS Obidowiec Obidowa/SMS Zakopane – strata 1:02,2
6.    Maciej Piergies MKS Halicz Ustrzyki Dolne – strata 1:12,3
10 km F  pościgowy – startowało 10 zawodników
1.    Mateusz Haratyk NKS trójwieś Beskidzka/SMS Szczyrk
2.    Michał Skowron MKS Karkonosze Sporty Zimowe
3.    Wojciech Fojcik NKS Trójwieś Beskidzka
4.    Mikołaj Michałek MKS Istebna
5.    Łukasz Bachleda LKS Obidowiec Obidowa/SMS Zakopane
6.    Maciej Popieluch KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane
Klasyfikacja generalna junior A 2016/2017
1.    Michał Skowron MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba – 630 punktów
2.    Maciej Popieluch KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane – 590 punktów
3.    Mikołaj Michałek MKS Istebna – 505 punktów
4.    Wojciech Fojcik NKS Trójwieś Beskidzka – 500 punktów
5.    Mateusz Haratyk NKS Trójwieś Beskidzka – 400 punktów
6.    Maciej Piergies MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 350 punktów
10 km CL mass – startowało 21 zawodników
1.    Dawid Damian KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane – 27:29,2
2.    Wiktor Czaja KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane –  strata 6,3 sek.
3.    Marek Welusz SSR LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk – strata 44,0
4.    Maciej Zdziechowski MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba – strata 1:03,6
5.    Bartosz Głaz MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski /SMS Zakopane – strata 1:08,7
6.    Michał Boreczek MKS Karkonosze Jelenia Góra /SMS Szklarska Poręba  – strata 1:10,6
10 km F pościgowy – startowało 20 zawodników
1.    Dawid Damian KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane
2.    Wiktor Czaja KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane
3.    Marek Welusz SSR LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk
4.    Michał Boreczek MKS Karkonosze Jelenia Góra /SMS Szklarska Poręba
5.    Bartosz Głaz MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski /SMS Zakopane
6.    Maciej Zdziechowski MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba
Klasyfikacja generalna 2016/2017
1.    Dawid Damian KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane – 740 punktów
2.    Wiktor Czaja KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane – 640 punktów
3.    Marek Welusz SSR LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk – 620 punktów
4.    Michał Boreczek MKS Karkonosze Jelenia Góra – 436 punktów
5.    Oskar Wysocki MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba  – 377 punktów
6.    Bartosz Głaz MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski /SMS Zakopane – 342 punkty
3 km CL mass – startowało 27 zawodników
1.    Robert Bugara UKS Regle Kościelisko – 6:26,8
2.    Piotr Sobiczewski UKS Rawa Siedlce – strata 3,8 sek.
3.    Emil Pleskacz MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – strata 7,0
4.    Bartosz Cielniak MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – strata 7,1
5.    Karol Kubańda LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk – strata 10,4
6.    Grzegorz Zawada MKS Istebna – strata 11,0
5 km F pościgowy – startowało 26 zawodników
1.    Robert Bugara UKS Regle Kościelisko
2.    Bartosz Cielniak MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
3.    Jan Guńka KS Chochołów
4.    Artur Bożek LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk
5.    Grzegorz Zawada MKS Istebna
6.    Emil Pleskacz MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
Klasyfikacja generalna 2016/2017
1.    Bartosz Cielniak MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 760 punktów
2.    Robert Bugara UKS Regle Kościelisko – 720 punktów
3.    Piotr Sobiczewski UKS Rawa Siedlce – 400 punktów
4.    Antoni Juroszek MKS Istebna  – 398 punktów
5.    Dawid Ciećko MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 372 punkty
6.    Artur Bożek LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk – 342 punkty
3 km CL mass – startowało 30 zawodników
1.    Łukasz Gazurek NKS Trójwieś Beskidzka – 6:51,5
2.    Jan Zawada MKS Istebna  – strata 40,7 sek.
3.    Bartłomiej Krawczyk MKS Karkonosze Sporty Zimowe – strata 44,1
4.    Michał Janocha MUKS Podkarpacie Jedlicze – strata 46,0
5.    Oskar Finowski MKS Karkonosze Sporty Zimowe – strata 1:01,2
6.    Kamil Kajzar MKS Istebna – 1:01,8
3 km F pościgowy – startowało 30 zawodników
1.    Łukasz Gazurek NKS Trójwieś Beskidzka
2.    Jan Zawada MKS Istebna
3.    Michał Janocha MUKS Podkarpacie Jedlicze
4.    Kamil Kajzar MKS Istebna
5.    Bartłomiej Krawczyk MKS Karkonosze Sporty Zimowe
6.    Oskar Finowski MKS Karkonosze Sporty Zimowe
Klasyfikacja generalna 2016/2017
1.    Łukasz Gazurek NKS Trójwieś Beskidzka – 800 punktów
2.    Jan Zawada MKS Istebna  – 640 punktów
3.    Michał Janocha MUKS Podkarpacie Jedlicze – 430 punktów
4.    Kamil Kajzar MKS Istebna – 406 punktów
5.    Łukasz Trebunia LKS Poroniec Poronin/SMS Zakopane – 346 punktów
6.    Rafał Putkowski MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 340 punktów
2 km CL mass – startowało 18 zawodników
1. Artur Baczyński UMKS Marklowice – 7:24,9
2. Michał Szatkowski UKS Krokus Piechowice/SP 1 Piechowice – strata 5,3 sek.
3. Szymon Bełz MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – strata 38,6
4. Paweł Kawulok MKS Istebna – strata 56,2
5. Dominik Jarosz UKS Krokus Piechowice/SP 1 Piechowice – strata 1:08,5
6. Maciej Dubas MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – strata 1:12,7
2 km F mass – startowało 18 zawodników
1. Artur Baczyński UMKS Marklowice – 5:58,3
2. Michał Szatkowski UKS Krokus Piechowice/SP 1 Piechowice – strata 9,1 sek.
3. Szymon Bełz MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – strata 14,0
4. Dominik Kanik LKS Klimczok Bystra – strata 30,8
5. Maciej Dubas MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – strata 35,9
6. Paweł Kawulok MKS Istebna – strata 49,9

 

Wyniki i klasyfikacje – dziewczyny:

5 km CL mass – startowało 10 zawodniczek
1.    Agata Warło NKS Trójwieś Beskidzka – 15:01,8
2.    Justyna Pradziad UKS Regle Kościelisko – strata 52,7 sek.
3.    Emilia Nawara UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane – strata 1:10,2
4.    Joanna Waksmundzka UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane – strata 1:12,4
5.    Róża Łyjak MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Karpacz – strata 1:47,4
6.    Natalia Bury WSS Wisła/SMS Szczyrk – strata 1:52,5
5 km F pościgowy – startowało 10 zawodniczek
1.    Agata Warło NKS Trójwieś Beskidzka
2.    Justyna Pradziad UKS Regle Kościelisko
3.    Róża Łyjak MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Karpacz
4.    Emilia Nawara UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane
5.    Jana Kawulokova NKS Trójwieś Beskidzka
6.    Joanna Waksmundzka UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane
Klasyfikacja generalna 2016/2017
1.    Emilia Nawara UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane – 650 punktów
2.    Justyna Pradziad UKS Regle Kościelisko  – 540 punktów
3.    Jana Kawulokova NKS Trójwieś Beskidzka – 471 punktów
4.    Róża Łyjak MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Karpacz – 410 punktów
5.    Agata Warło NKS Trójwieś Beskidzka  – 400 punktów
6.    Anna Bielecka UKS Rawa Siedlce – 377 punktów
5 km CL mass – startowało 18 zawodniczek
1.    Eliza Rucka MKS Istebna  – 15:10,1
2.    Klaudia Pytel SSR LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk – strata 7,2 sek.
3.    Monika Skinder MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – strata 41,8
4.    Marcelina Wojtyła MKS Istebna/SMS Szczyrk – strata 44,5
5.    Justyna Stefaniuk UKS Rawa Siedlce/SMS Szczyrk – strata 46,4
6.    Kamila Gruszka NKS Trójwieś Beskidzka/SMS Szczyrk –  strata 1:08,5
5 km F pościgowy – startowało 18 zawodniczek
1.    Eliza Rucka MKS Istebna
2.    Monika Skinder MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
3.    Klaudia Pytel SSR LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk
4.    Weronika Kaleta LKS Hilltop Wiśniowa-Osieczany/SMS Zakopane
5.    Marcelina Wojtyła MKS Istebna/SMS Szczyrk
6.    Justyna Stefaniuk UKS Rawa Siedlce/SMS Szczyrk
Klasyfikacja generalna 2016/2017
1.    Monika Skinder MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 700 punktów
2.    Eliza Rucka MKS Istebna  – 700 punktów
3.    Klaudia Pytel SSR LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk – 490 punktów
4.    Marcelina Wojtyła MKS Istebna/SMS Szczyrk – 342 punkty
5.    Kamila Boczkowska MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Karpacz  – 326 punktów
6.    Izabela Marcisz ST Prządki SKI/SMS Zakopane – 320 punktów
3 km CL mass – startowały 34 zawodniczki
1.    Ewa Gazur NKS Trójwieś Beskidzka/SMS Szczyrk – 7:43,6
2.    Magdalena Kuśmierz MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – strata 0,4 sek.
3.    Sabina Lizis MKS Halicz Ustrzyki Dolne – strata 7,0
4.    Kinga Polityńska MKS Halicz Ustrzyki Dolne – strata 12,8
5.    Kamila Gąsienica UKS Regle Kościelisko – strata 15,6
6.    Karolina Kohutova NKS Trójwieś Beskidzka –  strata 15,8
5 km F pościgowy – startowało 31 zawodniczek
1.    Magdalena Kuśmierz MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
2.    Karolina Kohutova NKS Trójwieś Beskidzka
3.    Ewelina Kołodziej LKS Witów ski Mszana Górna
4.    Ewa Gazur NKS Trójwieś Beskidzka/SMS Szczyrk
5.    Sabina Lizis MKS Halicz Ustrzyki Dolne
6.    Karolina Kukuczka MKS Istebna
Klasyfikacja generalna 2016/2017
1.    Magdalena Kuśmierz MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 640 punktów
2.    Ewa Gazur NKS Trójwieś Beskidzka/SMS Szczyrk – 610 punktów
3.    Sabina Lizis MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 555 punktów
4.    Karolina Kohutova NKS Trójwieś Beskidzka – 418 punktów
5.    Kinga Polityńska  MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 412 punktów
6.    Kamila Gąsienica UKS Regle Kościelisko – 352 punkty
3 km CL mass – startowały 44 zawodniczki
1.    Hanna Popko UKS Hubal Białystok  – 8:26,3
2.    Rozalia Prokurat UKS Rawa Siedlce – strata 3,1 sek.
3.    Oliwia Buśko MKS Halicz Ustrzyki Dolne – strata 16,0
4.    Małgorzata Szalbot WSS Wisła – strata 20,5
5.    Weronika Piasecka MKS Karkonosze Sporty Zimowe – strata 22,9
6.    Zuzanna Fujak NKS Trójwieś Beskidzka – strata 23,9
3 km F pościgowy – startowały 42 zawodniczki
1.    Hanna Popko UKS Hubal Białystok
2.    Rozalia Prokurat UKS Rawa Siedlce
3.    Oliwia Buśko MKS Halicz Ustrzyki Dolne
4.    Małgorzata Szalbot WSS Wisła
5.    Weronika Piasecka MKS Karkonosze Sporty Zimowe
6.    Zuzanna Fujak NKS Trójwieś Beskidzka
Klasyfikacja generalna 2016/2017
1.    Hanna Popko UKS Hubal Białystok  – 740 punktów
2.    Rozalia Prokurat UKS Rawa Siedlce – 524 punkty
3.    Daria Szkurat WKS Zakopane/SMS Zakopane – 495 punktów
4.    Oliwia Buśko MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 470 punktów
5.    Zuzanna Fujak NKS Trójwieś Beskidzka – 424 punktów
6.    Weronika Piasecka MKS Karkonosze Sporty Zimowe – 309 punktów
2 km CL mass – startowało 19 zawodniczek
1. Laura Wantulok WSS Wisła – 8:52,7
2. Weronika Juzeluk MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – strata 2,6 sek.
3. Klaudia Traczyk MKS Karkonosze Sporty Zimowe – strata 11,4
4. Karolina Kuć MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – strata 11,6
5. Weronika Łysko MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – strata 16,8
6. Natalia Karciarz UKS Dwójka Biały Dunajec – strata 25,4
2 km CL mass – startowało 19 zawodniczek
1. Weronika Juzeluk MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 6:19,2
2. Laura Wantulok WSS Wisła – strata 2,7 sek.
3. Klaudia Traczyk MKS Karkonosze Sporty Zimowe – strata 19,2
4. Martyna Michałek MKS Istebna  – strata 40,3
5. Weronika Łysko MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – strata 41,8
6. Natalia Kuć MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – strata 44,2

Więcej informacji z kategorii