Cenne punkty Bartusika na Grand Prix w Taszkiencie (VIDEO)


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W stolicy Uzbekistanu odbyły się kolejne zawody z cyklu World Grand Prix w judo. Michał Bartusik zdobył w nich kolejne punkty w walce o IO w Tokio 2020.

Do Taszkientu reprezentacja Polski pojechała w 10-osobowym składzie. Trójka z nich, w tym Bartusik, pojechała tam na własny koszt. I wyjazd okazał się opłacalny, a może nawet bezcenny.

W pierwszej walce zawodnik UKJ Millenium Rzeszów spotkał się z Ukraińcem Dmytro Kanivetsem. Po 4 minutach walka była nierozstrzygnięta, dlatego o awansie dalej zadecydowała dogrywka. W niej skuteczną akcję przeprowadził Michał i to on awansował do trzeciej rundy.

Kolejnym rywalem Bartusika był Rosjanin Oleg Babgoev. Od samego początku walki inicjatywę przejął Michał, atakując co chwilę przeciwnika. Niestety robił to nieskutecznie. Po jednej z takich prób rywal skontrował i założył dźwignię na ręce niechobrzanina, kończąc tym samym walkę.

Od maja br. trwa walka judoków o start w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Międzynarodowa Federacja Judo zdecydowała, że taka sama liczba judoczek i judoków zdobędzie awans olimpijski z rankingu, tj. po 18 osób w każdej wadze, z tym zastrzeżeniem, że po jednej z danego kraju. Przed turniejem w Taszkiencie Bartusik był na 44. miejscu w rankingu olimpijskim wagi 73 kg i był najlepszym Polakiem.

2 RUNDA: D.Kanivets (UKR) – M.Bartusik

3 RUNDA: O.Babgoev (RUS) – M.Bartusik