Buziak Mistrzynią, Zdziebło ze srebrem Mistrzostw Polski

W minioną sobotę na obiektach Warszawskiej AWF odbyły się Mistrzostwa Polski w chodzie sportowym na 20 km. Wśród kobiet rywalizację zdominowały chodziarki Stali Mielec.

Paulina Buziak obroniła tytuł sprzed roku. Zawodniczka LKS Stali Mielec zwyciężyła z czasem 1:35:36 i wyprzedziła drugą na mecie koleżankę klubową Katarzynę Zdziebło o półtorej minuty (1:37:06). Dla 21-letniej Zdziebło jest to pierwszy medal w karierze wśród seniorek. Siódme miejsce zajęła Małgorzata Cetnarska z KKS Victoria Stalowa Wola (1:47:30), a jako ósma na metę przyszła Kinga Majchrowicz z CWKS Resovii (1:49:39).

Czwarte miejsce wśród mężczyzn zajął Rafał Augustyn. Chodziarz LKS Stali Mielec, którego koronnym dystansem jest 50 km, ukończył sobotni wyścig z czasem 1:25:12, tracąc do zwycięzcy Artura Brzozowskiego (AZS-AWF Katowice) blisko trzy minuty.

Źródło: Polski Związek Lekkiej Atletyki