Brygida Piersiak Wicemistrzynią Polski Juniorek MTB

Kolarka KLKS Azalia Brzóza Królewska – Brygida Piersiak wywalczyła srebrny medal w kategorii juniorek, podczas Mistrzostw Polski MTB XCO rozgrywanych w Mrągowie.

Juniorki rywalizowały na trasie o długości 18,4 km. Brygida Piersiak przyjechała na metę druga, tracąc do zwyciężczyni Agnieszki Szpocińskiej (Hurom LKK LUKS Sławno Accent) pięć minut. Trzecią na mecie Gabrielę Hudykę (UKS Grupa Kolarska Four Bike) wyprzedziła o 53 sekundy. Wyścigu nie ukończyła inna zawodniczka Azalii – Kinga Kalembkiewicz. Do mety nie dojechał również junior KS MOSiR-u Dukla – Michał Cichoń.

Spośród pozostałych naszych reprezentantów dobrze zaprezentowali się Maciej Dąbrowski (KS MOSiR Dukla) oraz Filip Sieradzki (ZKS Stal Rzeszów). Maciej zajął wśród juniorów młodszych siódme miejsce, tracąc do podium niespełna półtore minuty. Filip natomiast był dziewiąty wśród młodzików. Na 17. miejscu rywalizację ukończył Maciej Szymbara (ZKS Stal Rzeszów).