Brygida Piersiak i Malwina Mul Mistrzyniami Polski


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W Strzelcach Krajeńskich odbyły się 82. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. Kolarki KLKS Azalia Brzóza Królewska wróciły z czterema medalami.

To były świetne Mistrzostwa dla zawodników z Brzózy Królewskiej, którzy cztery razy stawali na podium i w klasyfikacji klubowej całych zawodów zajęli świetne piąte miejsce (na 27 biorące udział).

W kategorii juniorek Brygida Piersiak nie miała sobie równych. Na 13,5 kilometrowej trasie zwyciężyła z przewagą 35 sekund nad Julią Ziębą (Sławno) i ponad dwie i pół minuty nad Ewą Miłek (Koziegłowy).

Z jeszcze większą przewagą na metę wjechała Malwina Mul. Juniorki młodsze ścigały się na trasie o długości 10,8 km. Malwina wyprzedziła druga na mecie Karoline Stachyrę (Lublin) o 1:41 min i zdobyła złoty medal.

Ze srebrny medalem w kategorii orliczek wróciała z Mistrzostw Kinga Kalembkiewicz. Zawodniczka Azalii straciła do zwyciężczyni Gabrieli Wojtyły (Zator) 37 sekund.

Czwarty medal był udziałem Joanny Muskus. Młodziczka z Brzózy stoczyła zaciętą walkę o podium z Martą Marek (Częstochowa) i na mecie wyprzedziła ją zaledwie o 3 sekundy. Dzięki temu zdobyła brązowy medal.

 

Miejsca podkarpackich kolarzy:

Orlik K
2. Kinga Kalembkiewicz (Azalia)

Junior K
1. Brygida Piersiak (Azalia)

Junior Mł. K
1. Malwina Mul (Azalia)
8. Natalia Muskus (Azalia)

Junior Mł. M
20. Wojciech Kusiak (Azalia)

Młodzik K
3. Joanna Muskus (Azalia)

Żak M
5. Leon Łodej (Stal Rzeszów)
6. Borys Klaczkowski (Azalia)
8. Krzysztof Gdula (Szkółka Kolarska w Rzeszowie)

Masters II A
9. Nausz Łodej (Stal)

Masters II B
16. Ireneusz Stafiej (Azalia)

Źródło: Polski Związek Kolarski