wtorek, 23 stycznia 2018

Bruno Łukaszyk drugi w slalomie

Wyniki
format_list_numbered

24 i 25 lutego na stoku Gromadzyń najlepsi w Polsce alpejczycy w kategoriach wiekowych juniorów C i B rywalizowali w ramach Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Bruno Łukaszyk (UKN Laworta Ustrzyki Dolne) zajął drugie miejsce.

Łącznie na starcie stanęło 95 alpejek i alpejczyków z 25 klubów. Organizatorzy, aby zawody mogły się odbyć musieli włożyć ogrom wysiłku i dzięki wielkiemu zaangażowaniu właścicieli stacji narciarskiej, działaczy, trenerów i służb technicznych  oraz samych zawodników udało się przygotować trasę i bez przeszkód przeprowadzić konkurencje slalomu, zarówno 24 i 25 lutego.

25 lutego młodzi alpejczycy co do aury mieli znacznie więcej szczęścia. W nocy ochłodziło się i w czwartek zawodnicy rywalizowali na bardzo dobrze (jak w tych warunkach było tylko możliwe) przygotowanej trasie.

Ponieważ nie było możliwości rozegrania slalomu giganta w drugim dniu imprezy rywalizacja odbyła się również w slalomie. Tym razem w ramach Pucharu Laworty – MPP – Tauron Bachleda Ski dla juniorów C i juniorów B.

Z naszych ustrzyckich alpejczyków największy sukces odniósł Bruno Łukaszyk (UKN Laworta Ustrzyki Dolne), który w pierwszym dniu zawodów zajął bardzo wysokie II miejsce wśród juniorów B. W tej samej grupie Piotr Karabanowski zajął 14 miejsce.

W Mistrzostwach Polski Jun. C 11. miejsca zajęli Olga Miszczak oraz Dawid Babiarz, a 13 Oliwia Kądziołka.

W drugim dniu zawodów nasi zawodnicy zajmowali miejsca. W juniorach C bardzo dobre 6. miejsce Nikodema Słysza i 11. Dawida Babiarza oraz 13. Oliwii Kądziołki. W juniorach B zawody ukończył tylko Piotr Karabanowski zajmując 14. miejsce.