wtorek, 23 stycznia 2018

Bruno Łukaszyk brązowym medalistą w slalomie

Alpejczyk UKN Laworta Ustrzyki Dolne Bruno Łukaszyk zajął trzecie miejsce w slalomie podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Dolny Śląsk 2016. W klasyfikacji klubowej UKN Laworta zajął dobre szóste miejsce.

Zawody w ramach Olimpiady rozegrane zostały w Stroniu Śląskim. Zawodnicy rywalizowali w kategoriach junior A i junior B. Jedyny medal dla naszego województwa zdobył Bruno Łukaszyk, który zajął trzecie miejsce w slalomie.

Łącznie alpejczycy z Ustrzyk Dolnych zdobyli na OOM 34 punkty co dało szóste miejsce klubowi UKN Laworta (na 36 klubów) w klasyfikacji klubowej oraz piąte województwu podkarpackiemu (na 7) w klasyfikacji wojewódzkiej.

Reprezentacja Województwa Podkarpackiego składała się z następujących zawodników: Katarzyna Mirek, Inga Opalińska, Maciej Mirek, Maciej Regiel (wszyscy junior A) oraz Helena Karabanowska, Bruno Łukaszyk i Piotr Karabanowski (wszyscy junior B).