Brązowy medal sztafety Azymutu Dębów

Sztafeta UKS Azymut Dębów stanęła na podium Mistrzostw Polski U16 w biegu na orientację. Zawody odbyły się w Bystrzycy Górnej.

Aleksandra Orzechowska rozpoczęła na pierwszej zmianie i wbiegła na metę na siódmym miejscu, ze stratą blisko 9 min. do liderki. Po niej na trasę wybiegła Agnieszka Leśnicka, której nie udało się zmniejszyć straty do prowadzącej sztafety (ponad 10 min.), ale awansowała o dwie pozycje. Ostatnia wyruszyła Tereza Chrastova i uzyskała indywidualnie drugi czas biegu, dzięki czemu sztafeta Azymutu awansowała na trzecie miejsce i zdobyła brązowy medal. Do srebra zabrakło 36 sekund, a do zwycięskiej sztafety UKS Orientuś Łódź II – ponad 6 minut. W rywalizacji do 21 lat sztafeta mężczyzn w składzie: Tomas, Huba, Kruk zajęła 9. miejsce.

Indywidualnie najlepiej zaprezentowali się Michał Kruk (U20), który zajął piąte miejsce oraz Agnieszka Leśnicka (U16), któa była siódma. Pozostałe miejsca naszych reprezentantów: 14. Karol Huba (U18), 15. Aleksandra Orzechowska (U16), 26. Szymon Roman (U16),