Brązowy medal Mistrzostw Europy Krzysztofa Żyłki


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W słoweńskim Lasko odbyły się Mistrzostwa Europy EPINT w tenisie stołowym niepełnosprawnych. Zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg przywożą brązowy medal.

Uczyniła to drużyna Polska w klasie 4 wózki w składzie Krzysztof Żyłka (IKS Jezioro Tarnobrzeg) i Rafał Lis (Szansa Start Gdańsk). która w półfinale uległa późniejszym Mistrzom Europy drużynie Turcji Abdullah Ozturk i Nesim Turan 1:2. Nasi zawodnicy przegrali minimalnie 2:3 grę deblową, następnie Krzysiek pokonał 3:2 Wicemistrza Europy z turnieju indywidualnego Abdullah Ozturk. Niestety Rafał nie dał rady Nesim Turan i przegrał 0:3.

Druga drużyna w składzie z zawodnikiem IKS-u Maciejem Nalepką i zawodnikiem Start Radom Mariuszem Czerwiński w klasie 3 zajęła w turnieju drużynowym bardzo wysokie 5-6 miejsce przegrywają mecz o wejście do półfinału (strefy medalowej) 0:2 z drużyną Austrii w składzie Egon Kramminger i Manfred Dollmann. W tym meczu kluczowym momentem była ponownie gra deblowa, którą Polacy przegrali 2:3 (w piątym secie 9:11) i marzenie o medalu prysło. Mariusz Czerwiński nie poradził sobie z bardziej doświadczonym Egon Kramminger, a Maciej nie miał już szansy zmienienia wyniku i przystąpić do gry singlowej, gdyż było już po meczu.

W turnieju indywidualnym obaj nasi reprezentanci odpadli ćwierćfinałach. Maciej Nalepka przegrał 2:3 w meczu o wejście do półfinału ze Szwedem Carl Alexander Mattias Ohgren, a Krzysztof Żyłka przegrał 1:3 mecz z późniejszym Wicemistrzem Europy Turkiem Abdullah Ozturk.