Brązowy medal Mirosława Lewickiego

W Poroninie odbyły się Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich. Brązowy medal zdobył szachista LKSz GCKiP Czarna.

W mistrzostwach wzięło udział 99 zawodników, a wśród nich nie zabrakło szachistów z Podkarpacia. Rozegranych zostało 11 rund, tempem 10 minut plus 5 sekund na ruch na partię.

Mistrzem Polski w szachach szybkich na rok 2016 został mistrz międzynarodowy Maciej Klekowski (9,5/11), przed Jerzym Kyć (9/11) obaj z TS Wisła Kraków. Jednak niewspółmiernie większym sukcesem dla podkarpackiego środowiska szachowego jest brązowy medal zdobyty przez zawodnika z LKSz GCKiP Czarna, Mirosława Lewickiego (8,5/11). Ten młody zawodnik już wiele razy w swej karierze godnie reprezentował podkarpacki związek szachowy.

Nie mniej cieszy wynik 14-letniego juniora Antoniego Kozaka (8,5/11), wychowanka klubu szachowego z Sędziszowa Małopolskiego, a obecnie reprezentującego klub z Czarnej. Jego czwarte miejsce w mistrzostwach Polski jest osiągnięciem nietuzinkowym. Medal przegrał tylko gorszą punktacją pomocniczą, mimo iż uzyskał ten sam wynik punktowy, co brązowy medalista. Ten młodzieniec w ostatnich dwóch latach osiągnął bardzo duży postęp w grze i jeśli jego rozwój będzie nadal postępował w tak szybkim tempie, to niebawem możemy spodziewać się dużych sukcesów.

Nie można nie wspomnieć o równie dobrym siódmym miejscu 13-letniego juniora z Czarnej Mieszko Misi (8/11). Taki występ naszych reprezentantów można nazwać ogromnym sukcesem. Gratulacje także dla pozostałych szachistów, którzy godnie i z dobrymi rezultatami reprezentowali Podkarpacie !

Źródło: Podkarpacki Związek Szachowy