Brązowy medal Dariusza Janusia na Mistrzostwach Polski Juniorów

W Nidzicy odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów U-20 w podnoszeniu ciężarów. Wystartowało 47 zawodniczek i 127 zawodników, a wśród nich pięcioro z Podkarpacia.

Dariusz Januś (MLKS Lechia Sędziszów Młp.) przyjechał do Nidzicy jako Mistrz Polski sprzed roku w wadze 62 kg. Tym razem jednak wystartował w kategorii 69 kg. W rwaniu wykonał plan w stu procentach zaliczając kolejno 107, 112 i 115 kg, co dało mu drugie miejsce na półmetku za Szymonem Rotnickim (GKS Zamek Gołańcz). Podrzut rozpoczął od spalonej próby na 140 kg. Ale w drugim podejściu zaliczył 141 kg, czym zapewnił sobie medal. W ostatnim podejściu poszedł va banque po złoto. Niestety nie udało mu się zaliczyć ciężaru 150 kg i zakończył zawody na trzecim miejscu. Zwyciężył Łukasz Łęgowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz) – 261 kg (114+147), przed Rotnickim -260 kg (120+140).

Pozostali nasi sztangiści zajmowali dalsze miejsca. Łukasz Kruk (MLKS Lechia) zajął 6. miejsce w kat. 77 kg, Paweł Małecki (MSS Gryf Sanok) był 9. w kat. 62 kg, a Patryk Jasion (MLKS Lechia) zajął 19. miejsce w kat. 105 kg.

Jedyna nasza reprezentantka wśród kobiet – Olga Fidor (MLKS Lechia) zajęła 6. miejsce w kat. 58 kg.