Brąz Mistrzostw Europy sanockiego panczenisty

Na miesiąc przed startem Zimowych Igrzysk Olimpijskich panczeniści rywalizowali w mistrzostwach Starego Kontynentu. Brąz wywalczył Piotr Michalski.

Mistrzostwa Europy odbyły się w rosyjskiej Kołomnie.

Kolejny pozytywny sygnał przez zbliżającymi się Igrzyskami wysłał Piotr Michalski. Panczenista SKŁ Górnik Sanok zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy w sprincie drużynowym. Razem z Arturem Nogalem i Sebastianem Kolasińskim uzyskali czas 1:21.29 i stanęli na najniższym stopniu podium. Do drugiego miejsca zabrakło naszej drużynie zaledwie 0,1 sekundy. Zwyciężyli Rosjanie (1:19.38) przed Finami (1:21.19).

W rywalizacji na 500 m Piotr Michalski zajął 11. miejsce z czasem 35.51. Zwyciężył Holender Ronald Mulder z czasem 34.80, ósmy był Artur Nogal (35.24), a 14. Sebastian Kłosiński (35.84).

Panczenista z Sanoka na dwukrotnie dłuższym dystansie uzyskał czas 1:10.45, co dało mu 12. miejsce. Zwyciężył Rosjanin Paweł Kuliżnikow (1:08.04). Sebastian Kolasiński zajął 9. miejsce (1:10.04), a Zbigniew Bródka 15. miejsce (1:11.14).

Reprezentanci Polski zdobyli jeszcze jeden medal, również brązowy, w biegu drużynowym mężczyzn. O sporym pechu mogą mówić nasze panie, które zajęły czwarte miejsce, a do podium zabrakło im 0.03 sekundy.