środa, 22 listopada 2017

Brąz Magdy Macios na World Games

30 medali zdobyli polscy sportowcy na zakończonych we Wrocławiu X Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich. Jeden z nich wywalczyła zawodniczka LUKS Lubzina.

Blisko 3500 zawodników z 112 krajów rywalizowało przez 10 dni na 26 arenach sportowych w 31 dyscyplinach. W klasyfikacji medalowej (nie obejmującej sportów na zaproszenie) Polska zajęła 13 miejsce z dorobkiem 20 medali (10 wywalczyli nasi reprezentanci w sportach na zaproszenie). Był to najlepszy start biało-czerwonych w historii The World Games.

Nam najwięcej radości sprawiła podopieczna trenera Andrzeja Jedynaka – Magdalena Macios. Zawodniczka LUKS Lubzina, startująca w w sumo w wadze 65 kg, przegrała w turnieju tylko jedną walkę i zdobyła brązowy medal. W pierwszej rundzie pokonała zawodniczkę z Mongolii – U. Nyamsuren, a w ćwierćfinale okazała się lepsza od Węgierki F. Forgo. W półfinale musiała jednak uznać wyższość Brazylijki Montgomery Higuchi. W repasażach Magda najpierw pokonała koleżankę z reprezentacji Monikę Skibę, a następnie w walce o brązowy medal Japonkę Yuka Okutami, koronując tym samym swój najlepszy sezon w karierze.

Nie miał szczęścia w losowaniu Jacek Piersiak (KS Sumoka Rzeszów). Już w pierwszej walce turnieju w najcięższej kategorii wagowej trafił na późniejszego triumfatora Igrzysk – Rosjanina Margieva. W repasażach Piersiak wygrał dwie walki (z Amerykaninem – Wietechą i Mongołem – Dugersurenem), jednak w kolejnej uległ Kojiro Kurokawie z Japonii i zakończył zmagania poza podium.

O ogromnym pechu może mówić kickbokser RKSW Arkadiusz Kaszuba. W pierwszej walce K1 w wadze 75 kg pewnie pokonał Irańczyka A. Khanjari 3:0, ale doznał kontuzji, która wykluczyła go z udziału w dalszej części turnieju.

W rywalizacji w kajak-polo reprezentacja Polski zajęła ostatnie siódme miejsce, przegrywając wszystkie swoje mecze (z Francja 5:7, z Niemcami 1:12, z Kanadą 3:4, z Włochami 2:3, z Nową Zelandią 5:7 i Holandią 4:6). W składzie naszej drużyny znalazła się Marlena Madej. Zawodniczka Rzeszowskiego Klubu Kajakowego zdobyła jednego gola (w meczu z Nową Zelandią) i zaliczyła jedną asystę (z Włochami).