Brąz Lubienieckiego na Mistrzostwach Polski Juniorów

W Radlinie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w szpadzie. Na najniższym stopniu podium stanął Wojciech Lubieniecki z Sokoła Mielec.

Mielczanin był jednym z faworytów Mistrzostw i potwierdzał to w kolejnych pojedynkach. Fazę grupową przeszedł bez porażki. W fazie pucharowej do ćwierćfinału nie dał się trafić rywalom więcej niż osiem razy. W 1/4 Lubieniecki napotkał większy opór ze strony Bartłomieja Zbierada z Warszawy. Nasz szermierz zwyciężył jednak 15-13. Wojtek znalazł swojego pogromcę w półfinale. Wyrównany pojedynek, zakończony wynikiem 15-14 rozstrzygnął na swoją korzyść Karol Noganowicz (Kolejarz Wrocław) i to on awansował do finału. Lubieniecki zakończył Mistrzostwa z brązowym medalem.

Pozostali nasi reprezentanci zajmowali dalsze miejsca: 14. Kacper Frydrych (Sokolik Krosno), 37. Stanisław Dziura (Sokół Mielec), 38. Piotr Urban (Gryf Mielec), 49. Konrad Kusek (Sokół), 64. Paweł Urban (Gryf), 70. Dawid Madura (Sokół), 88. Szymon Tarachanowicz (Gryf), 89. Maciej Kaźmierski (Gryf), 104. Michał Mróz (Sokół).

Wśród kobiet najlepiej wypadła Weronika Wiktor (Sokół), zajmując 33. miejsce. Pozostałe zawodniczki: 80. Barbara Rożniecka (Sokół), 96. Anna Grabowska (Sokół).

Drugiego dnia Mistrzostw odbyła się rywalizacja drużynowa. Wśród mężczyzn najlepiej zaprezentowali się zawodnicy Gryfa Mielec, docierając do ćwierćfinału i zajmując 7. miejsce. Na 12. pozycji została sklasyfikowana męska, a na 10. miejscu kobieca drużyna Sokoła Mielec.