Brąz Blanki Bobuli na MMM

Na akwenie w Cedzyni k./Kielc odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w żeglarstwie.Na podium stanęła Blanka Bobula, a jej klub Kotwica Tarnobrzeg został sklasyfikowany na drugim miejscu.

Żeglarze do lat 13 z województw: świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego rywalizowali w klasie Optimist. Nasz region reprezentowały dwa kluby: Jacht Klub Kotwica Tarnobrzeg oraz Jacht Klub Nisko.

Przez 3 dni regat rozegrano 9 z 9 zaplanowanych wyścigów, w każdych warunkach wietrznych, od słabego do silnego wiatru. Można powiedzieć, że warunki na wodzie były idealne dla dobrych zawodników, bo pozwoliły im wykazać się w każdej sytuacji.

Wśród tych najlepszych znalazła się Blanka Bobula, która zdobyłą brązowy medal wśród kobiet. Zawodniczka Kotwicy Tarnobrzeg wprawdzie nie wygrała żadnego wyścigu, ale aż czterokrotnie była druga, dwa razy trzecia i ani razu nie ukończyła regat poza pierwszą piątką. W pierwszej dziesiątce Mistrzostw znalazły się jeszcze trzy żeglarki z Tarnobrzega: 6. była Katarzyna Płaza, 7. Wiktoria Komada, a 9. Lena Kazan.

Wśród chłopców najlepiej zaprezentował się Janek Bobula (Kotwica) zajmując 10. miejsce. Dalsze miejsca zajęli: Michał Mac – 18. (Kotwica), Mikołaj Waszkiewicz – 26. (JK Nisko), Łukasz Grzebyk – 29. (JK Nisko) oraz Oskar Niezabitowski – 30. (Kotwica).

Jacht Klub Kotwica Tarnobrzeg zdobył 6 pkt. i zajął 2 miejsce w klasyfikacji klubów, ustępując tylko klubowi Horn Kraków. W klasyfikacji województw zwyciężyła Małopolska, przed Podkarpaciem i Świętokrzyskim.