Brak skuteczności równa się brak awansu

W dniach 1-3 stycznia w Mielcu rozegrana została 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej. Gospodarze z SPR Stali Mielec nie wykorzystali atutu własnej hali.

Młodzi szczypiorniści z Mielca, jak się później okazało, swój awans przegrali w pierwszym meczu. W starciu Stali z Dąbrową Białostocką podopieczni Marcina Basiaka prowadzili do przerwy pięcioma bramkami (16:11), a mimo to nie zdołali wygrać spotkania. Stało się tak z powodu słabej skuteczności w drugiej połowie meczu, w którym mielczanie rzucili zaledwie 7 bramek i ulegli Dąbrowie 23:24.

Pomimo tego, że „Biało-Niebiescy” przegrali drugi pojedynek z najlepszą drużyną turnieju UKS Nike Ciechanów (26:35), przed ostatnim pojedynkiem z drużyną MKS PM Tarnów mieli oni nadal szanse na awans. Musieliby jednak zwyciężyć aż ośmioma bramkami. I ten wynik był w zasięgu, ponieważ mielczanie do przerwy prowadzili 19:13. Niestety w drugiej połowie nie tylko nie udało się Stali tej przewagi powiększyć, ale ledwo udało im się dowieźć wygraną do końcowego gwizdka.