Bożek, Kondeusz i Pawlak Młodzieżowymi Mistrzami Polski

W Ełku odbyły się Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate Juniorów i Młodzieżowców. Trzy tytuły zdobyli Gabriel Bożek, Natalia Kondeusz i Paulina Pawlak.

W zawodach udział wzięło 192 zawodników z 65 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate.

Zawodnicy Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate powtórzyli ubiegłoroczny wynik i zdobyli tytuł Drużynowych Młodzieżowych Wicemistrzów Polski. Stało się tak dzięki dobrej postawie w rywalizacji indywidualnej, w której zdobyli jeden złoty i dwa srebrne medale. Indywidualny tytuł Mistrza Polski zdobył Gabriel Bożek (w kategorii 80 kg). Dwukrotnie drugi był Kryspin Paradysz, który zdobył srebrne medale w kategorii kata oraz w kumite kat. 70 kg.

Dobrze spisali się również zawodnicy Leżajskiego KKK. Julia Żak, Anna Szczuka, Hubert Fleszar i Kewin Maczuga w swoich kategoriach wiekowo-wagowych wywalczyli brązowe medale. Najlepiej zaprezentowała się jednak Natalia Kondeusz, która zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w kumite w kategorii 65 kg. W drodze do tytułu pokonała trzy utytułowane zawodniczki (wszystkie Mistrzynie Europy z lat ubiegłych). Podopieczni shihan Dariusza Burdy rywalizację drużynową zakończyli na czwartym miejscu.

Trzeci indywidualny złoty medal dla Podkarapcia wywalczyła Paulina Pawlak. Zawodniczka Przeworskiego KKK została Młodzieżową Mistrzynią Polski w kumite do 55 kg. W tej samej kategorii trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyła Dominika Kieraś z KS BUDO Krosno.