Bogaty dorobek medalowy badmintonistów


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W Kępnie i Lubinie  odbyły się Mistrzostwa Polski w badmintonie we wszystkich kategoriach wiekowych. Spośród zdobytych medali dwa złota należą do Tymoteusza Malika.

W Kępnie o Mistrzostwo Polski rywalizowali juniorzy i młodzicy młodsi.

Junior Stali Nowa Dęba – Tymoteusz Malik w parze z Robertem Cybulskim (Unia Bieruń) nie mieli sobie równych w męskim deblu. W całym turnieju ta para nie straciła nawet seta i pewnie sięgnęła po złoty medal. Na półfinale zakończył swój udział natomiast Norbert Świerk (UKS Aktywna Piątka Przemyśl) i wraz z Piotrem Gajdą (Chojnik Jelenia Góra) wywalczył brązowy medal. Podopieczny trenera Dariusza Stańko był blisko medalu w grze pojedynczej, ale przegrał w ćwierćfinale z późniejszym triumfatorem – Michałem Matysiakiem z Hubertusa Zalesie Górne.

W finale miksta juniorów spotkali się dwaj podkarpaccy badmintoniści. Po jednej stronie siatki stanął Tymoteusz Malik w parze z Aleksandrą Ptak (ABRM Lublin), a po drugiej Konrad Płoch (Start Widełka) razem z z Aleksandrą Goszczyńską (Milenium Warszawa). Po trzysetowym pojedynku zakończonym wynikiem 22:20 w ostatniej partii zwyciężył Malik i to on zdobył swój drugi złoty medal. Płoch musiał się zadowolić srebrnym krążkiem.

Równolegle w Lubinie o medale walczyli młodzieżowcy, juniorzy młodsi i młodzicy.

Złoty medal w grze podwójnej kobiet zdobyła Katarzyna Kutacha. Zawodniczka Startu Widełka, w parze z Oliwią Sochą (Chojnik Jelenia Góra), w finale pokonały Zuzannę Glijer i Anetę Niklas. Kutacha wywalczyła również brązowy medal w mikście (w parze z Marcinem Wnukiem – Orlicz Suchedniów). Również na najniższym stopniu podium stanęła jej klubowa koleżanka Aleksandra Białek, która rywalizowała z Sebastianem Obryckim.

Wśród juniorów młodszych, po zaciętym trzysetowym pojedynku, w półfinale odpadł Patryk Kordek (Aktywna Piątka Przemyśl), zdobywając brązowy medal. Wcześniej, w ćwierćfinale Patryk „wyrzucił” z turnieju Szymona Maciąga (Start Widełka). Co się nie udało w singlu, Kordek powetował sobie w mikście. Razem ze swoją reprezentacyjną partnerką – Dominiką Kwaśniak (Feniks Kędzierzyn-Koźle) bez straty seta sięgnęli po złote medale.

Na najwyższym stopniu podium stanęła również Beata Mycek. Zawodniczka Stali Nowa Dęba w deblu z Aleksandrą Pająk (Orlicz Suchedniów) wygrała cztery pojedynki i sięgnęła po złoto Mistrzostw Polski.

W najmłodszych kategoriach wiekowych nasi reprezentanci wywalczyli jeszcze dwa medale. W rywalizacji młodzików młodszych brązowy medal zdobył mikst Orbitka Straszęcin – Arkadiusz Dydyński/Emilia Skrzek, a wśród młodzików również w mikście na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Orbitka Straszęcin – Konrad Krystek i Joanna Szerszeń.