Bobula, Kosior i Niezabitowska na podium w Rybniku

Od 5 do 7 kwietnia na Jeziorze Rybnickim odbyły się regaty w klasach Laser, Laser Radial, Laser 4.7 oraz Optimist gr. A i B. Dobrze wypadły zawodniczki Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg.

W regatach wystartowało około 180 zawodników z wielu klubów z Polski oraz reprezentanci Słowacji i Czech. Przez 3 dni regat, z ośmiu zaplanowanych, udało się przeprowadzić tylko 2 wyścigi – pierwszego dnia w piątek.

Bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki Kotwicy w klasie Optimist GR B. Pierwsze miejsce zajęła Blanka Bobula, a najniższy stopień podium zajęła Wiktoria Kosior. Pozostałe zawodniczki z Tarnobrzega zostały sklasyfikowane niewiele dalej: Zosia Michałeczko była czwarta, a Kasia Płaza siódma.

W klasie laser 4.7 w kategorii U16 wśród kobiet najlepiej wypadła Lilly May Niezabitowska. Zawodniczka kotwicy zajęła trzecie miejsce, siódma była Aleksandra Mac, a Aleksandra Bobula po falstarcie w pierwszym wyścigu ostatecznie zajęła 13 miejsce.