Idź do ...

Podkarpacki Sport

Wiadomości sportowe regionu.

REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

poniedziałek, 22 stycznia 2018

Bez medali na Mistrzostwach Polski w pływaniu


W dniach 17-20 grudnia w Lublinie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. Reprezentanci Podkarpacia wypadli słabo.

Najlepiej spośród naszych zawodników wypadli dwaj osiemnastolatkowie Marcin Sowa (Motyl MOSiR Stalowa Wola) i Konrad Kadrow (Delfin Tarnobrzeg). Obaj dotarli do finału B w konkurencji 200 m stylem klasycznym. Sowa zajął w nim drugie a Kadrow czwarte miejsce czyli odpowiednio 12 i 14 w mistrzostwach. Zawodnik ze Stalowej Woli powtórzył to samo miejsce w konkurencji 100 m stylem klasycznym. Należy dodać, że na dystansie 50 metrów do wejścia do półfinału zabrakło u 3 setne sekundy.

Na uwagę zasługuje również 15 miejsce Kornela Żybury (Bobry Dębica) na 1500m stylem dowolnym.

Miejsca i wyniki reprezentantów Podkarpacia:

Mężczyźni
50m dowolny
45 KAROLKIEWICZ Jakub (Delfin Tarnobrzeg) 23.52
117. GŁĄB Karol (Sokół Rzeszów) 24.69
126. BRZYKOWSKI Krystian (Sokół Rzeszów) 24.96
136. CZURCZAK Jakub (Sokół Rzeszów) 25.27(startowało 190)

100m dowolny
49. SOWA Marcin (Motyl MOSiR Stalowa Wola) 51.52
54. KAROLKIEWICZ Jakub (Delfin Tarnobrzeg) 51.84
109. GŁĄB Karol (Sokół Rzeszów) 53.73
128. BRZYKOWSKI Krystian (Sokół Rzeszów) 54.60
132. CZURCZAK Jakub (Sokół Rzeszów) 54.71
137. SKIBA Dominik (Fala Ropczyce) 54.88
(startowało 209)

200m dowolny
65. ŻYBURA Kornel (Bobry Dębica) 1:54.35
76. KAROLKIEWICZ Jakub (Delfin Tarnobrzeg) 1:55.42
146. CZURCZAK Jakub (Sokół Rzeszów) 2:03.13
(startowało 178)

400m dowolny
31. ŻYBURA Kornel (Bobry Dębica) 3:59.07
47. BOCHNOWSKI Maciej (Bobry Dębica) 4:05.66
(startowało 88)

800m dowolny
21. ŻYBURA Kornel (Bobry Dębica) 8:13.04
51. WOZNIAK Kamil (Fregata Kolbuszowa) 8:55.71
(startowało 61)

1500m dowolny
15. ŻYBURA Kornel (Bobry Dębica) 15:42.96
32. WOZNIAK Kamil (Fregata Kolbuszowa) 17:09.28
(startowało 33)

50m grzbietowy
39. GŁĄB Karol (Sokół Rzeszów) 26.73
50. SKIBA Dominik (Fala Ropczyce) 27.14
(startowało 102)

100m grzbietowy
35. GŁĄB Karol (Sokół Rzeszów) 57.77
46. SKIBA Dominik (Fala Ropczyce) 58.51
62. KAROLKIEWICZ Jakub (Delfin Tarnobrzeg) 1:00.03
(startowało 94)

200m grzbietowy
29. GŁĄB Karol (Sokół Rzeszów) 2:06.61
44. MALEC Mikołaj (Ikar Mielec) 2:12.26
(startowało 57)

50m klasyczny
21. SOWA Marcin (Motyl MOSiR Stalowa Wola) 28.91 (zabrakło 0.03) (R)
24. BRZYKOWSKI Krystian (Sokół Rzeszów) 29.07 (zabrakło 0.19)
71. CERLICH Maksymilian (Ikar Mielec) 30.72
(startowało 110)

100m klasyczny
1/2
12. SOWA Marcin (Motyl MOSiR Stalowa Wola) 1:00.76   R
eliminacje
11. SOWA Marcin (Motyl MOSiR Stalowa Wola) 1:00.97     Q
31. KADROW Konrad (Delfin Tarnobrzeg) 1:03.34
47. BRZYKOWSKI Krystian (Sokół Rzeszów) 1:04.68
62. CERLICH Maksymilian (Ikar Mielec) 1:06.42
(startowało 86)

200m klasyczny
Finał B
2 (12.) SOWA Marcin (Motyl MOSiR Stalowa Wola) 2:14.33
4 (14.) KADROW Konrad (Delfin Tarnobrzeg) 2:15.98
eliminacje
14. SOWA Marcin (Motyl MOSiR Stalowa Wola) 2:16.53      B
16. KADROW Konrad (Delfin Tarnobrzeg) 2:17.14     B
59. BRZYKOWSKI Krystian (Sokół Rzeszów) 2:29.10
(startowało 75)

50m motylkowy
67. GŁĄB Karol (Sokół Rzeszów) 26.07
105. BRZYKOWSKI Krystian (Sokół Rzeszów) 27.01
154. CZURCZAK Jakub (Sokół Rzeszów) 28.96
(startowało 168)

100m motylkowy
76. BOCHNOWSKI Maciej (Bobry Dębica) 59.33
89. MALEC Mikołaj (Ikar Mielec) 1:03.09
(startowało 99)

200m motylkowy
50. BOCHNOWSKI Maciej (Bobry Dębica) 2:12.75
56. MALEC Mikołaj (Ikar Mielec) 2:16.55
(startowało 63)

100m zmienny
48. CERLICH Maksymilian (Ikar Mielec) 59.18
83. SKIBA Dominik (Fala Ropczyce) 1:01.18
101. BRZYKOWSKI Krystian (Sokół Rzeszów) 1:02.37
124. CZURCZAK Jakub (Sokół Rzeszów) 1:05.48
(startowało 145)

200m zmienny
35. CERLICH Maksymilian (Ikar Mielec) 2:08.62
(startowało 59)

Kobiety
50m dowolny
59. GANCARZ Karolina (Motyl MOSiR Stalowa Wola) 27.80
106. ŚWIECA Kamila (Sokół Rzeszów) 29.58
(startowało 120)

100m dowolny
58. GANCARZ Karolina (Motyl MOSiR Stalowa Wola) 1:01.50
(startowało 91)

200m dowolny
67. GANCARZ Karolina (Motyl MOSiR Stalowa Wola) 2:15.77
(startowało 91)

100m grzbietowy
44. GONDEK Wiktoria (Motyl MOSiR Stalowa Wola) 1:08.34
(startowało 55)

50m klasyczny
34. GANCARZ Karolina (Motyl MOSiR Stalowa Wola) 34.49
38. ŚWIECA Kamila (Sokół Rzeszów) 34.88
(startowało 59)

100m klasyczny
45. ŚWIECA Kamila (Sokół Rzeszów) 1:17.14
(startowało 60)

50m motylkowy
80. ŚWIECA Kamila (Sokół Rzeszów) 31.64
(startowało 100)

100m motylkowy
26. NIEMIEC Aleksandra (Fala Ropczyce) 1:04.81
(startowało 72)

Tagi:

Więcej informacji z kategorii Pływanie