Bartusik 47 sekund od podium Pucharu Świata


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W Pradze odbyły się zawody European Judo Open. Świetnie się w nich spisał Michał Bartusik – zawodnik UKJ Millenium Rzeszów.

Odkąd Michał Bartusik przeszedł do wyższej kategorii wagowej (73 kg), nie udawało mu się pokazać na co go stać w zawodach Pucharu Świata. Przełamanie nastąpiło w minioną sobotę w Pradze.

Pierwsze dwa pojedynki wychowanek Piotra Majchera zakończył przed czasem. Najpierw pokonał Hiszpana Carlosa Aguilara Vegę, a w drugiej rundzie Mongoła Narankhuu. W obu tych pojedynkach nie pozwolił rywalom na wykonanie jakiejkolwiek akcji punktowej. Warty podkreślenia jest fakt, że Mongoł jest aktualnie 26. zawodnikiem w światowym rankingu (Michał zajmuje 100. miejsce).

W ćwierćfinale rywalem Bartusika był Francuz Guillaume Chaine (57. w światowym rankingu). Michał stoczył walkę na pełnym dystansie, ale jedyną punktową akcję na waza-ari wykonał jego rywal i to on awansował do półfinału, a Bartusikowi pozostały repasaże.

W nich zawodnik UKJ Millenium Rzeszów stoczył najkrótszą swoją walkę tego turnieju. Po 36 sekundach pokonał 60. na świecie Czarnogórca Nikolę Gardasevica i awansował do pojedynku o brązowy medal.

W niej rywalem Michała był Vadzim Shoka z Białorusi. Bartusik pierwszy wykonał akcję punktową i objął prowadzenie na początku drugiej minuty walki. Im bliżej końca walki tym bardziej rywal próbował odrobić straty i udało mu się to na 47 sekund przed końcem pojedynku. Wykonał skuteczną akcję na ippon i zakończył walkę, zdobywając brązowy medal.

Piąte miejsce Michała Bartusika jest jego najlepszym wynikiem w Pucharze Świata w wadze 73 kg.