Azymut Dębów szóstym klubem w Polsce

W Rzeszowie i Lutoryżu odbyły się Klubowe Mistrzostwa Polski w biegu na orientację. Wśród 35 drużyn z całego kraju dobrze, spisał się UKS Azymut Dębów.

Klubowe Mistrzostwa Polski w biegu na orientację rozgrywane sę w dwóch rundach – wiosennej i jesiennej. Ta pierwsza odbyła się w maju w Lublinie. Druga – w miniony weekend w Rzeszowie i Lutoryżu.

Pierwszego dnia odbyły się sprinty. Biegi na orientację, to nie tylko trasy w terenach leśnych, ale również w zabudowie urbanistycznej. W rywalizacji na ulicach Rzeszowa najlepiej spośród zawodników Azymutu Dębów wypadł Yurii Serdiuk, który był trzeci w kategorii M20. W czołówce swoje biegi ukończyli również Olena Fedorova (piąta w K21) i Kacper Curzytek (szósty w M14).

Biegi średniodystansowe i sztafetowe zostały rozegrane w Lutoryżu w terenie leśnym o dużych przewyższeniach z licznymi jarami. W biegu średnim najlepsza w kategorii Open kobiet okazała się Anna Sekreta, a trzecia była Anna Kulec. Drugie miejsce w M14 zajął Krystian Curzytek, a w K16 druga była Feia Tsyvilska a czwarta Agnieszka Leśnicka. W czołówce swoje biegi ukończyli: Karol Huba (5. m. w kat. M18), Maciej Hejsak (7. m. w kat. M14) i Julia Skiba (7. m. w kat. K14). Ostatnia dwójka, to zawodnicy drugiego podkarpackiego klubu na tych mistrzostwach – MKS-u San Jarosław.

W ostatniej konkurencji świetne czwarte miejsce zajęła pierwsza sztafeta Azymutu Dębów, biegnąca w składzie: O. Fedorova, S. Babych, F. Tsyvilska, K. Huba, A. Leśnicka, A. Basiuk, Y. Pazkhukh. Druga ekipa Azymutu była 21.

W klasyfikacji końcowej Klubowych Mistrzostw Polski w biegu na orientację UKS Azymut Dębów zajął bardzo dobre szóste miejsce (na 35 startujących klubów), co oznacza I ligę.