poniedziałek, 22 stycznia 2018

Awans Stali przegrany w ostatniej kwarcie

Wyniki
format_list_numbered

Nawet koszykarze Stali Stalowa Wola chyba nie wiedzą co się z nimi stało w meczu decydującym o awansie do półfinałów Mistrzostw Polski U20 z KKS Pro-Basket Kutno. W ostatniej kwarcie rzucili tylko 4 punkty i odpadli z dalszej rywalizacji. Siarka wygrała na pocieszenie w ostatnim meczu.

Mecz w Kutnie przez większość czasu przebiegał pod dyktando gospodarzy. To oni prowadzili niemal cały czas od początku meczu. Dopiero w samej końcówce trzeciej kwarty Stalowcy wyszli na prowadzenie. Prowadząc wynikiem 45:47 zaczynali ostatnią część meczu.

Jeszcze na 8 minut przed końcem był remis po 49. Od tego momentu zaczęła się katastrofa strzelecka w wykonaniu gości. Do końcowego gwizdka tylko Pawlus raz trafił za dwa punkty. Gospodarze turnieju wygrali tą kwartę 26:4 i cały mecz 71:51 pieczętując tym samym awans swojej drużyny do półfinałów Mistrzostw Polski.

Wyniki trzeciego dnia turnieju w Kutnie:
Legia Warszawa Sekcja Koszykówki SA – MTS Basket Kwidzyn 68:78 (26:21, 15:18, 9:23, 18:16)
KKS Pro-Basket Kutno – ZKS Stal Stalowa Wola 71:51 (19:15, 15:15, 11:17, 26:4)

mdrużynapktmeczepunktyróżnicaratio
1MTS Basket Kwidzyn63247-206+411,1990
2KKS Pro-Basket Kutno53223-211+121,0569
3ZKS Stal Stalowa Wola43191-205-140,9317
4Legia Warszawa33193-232-390,8319

Siarka Tarnobrzeg już przed ostatnim meczem w turnieju wiedziała, że nie awansuje do kolejnego szczebla rozgrywek. Mecz był zatem o pietruszkę. Od początku to Tarnobrzeżanie przejęli inicjatywę i kontrolowali wynik meczu. Jedynie w połowie trzeciej kwarty przeciwnikom udało się doprowadzić do remisu, ale chwilę później Siarka odskoczyła na bezpieczną odległość 6-7 punktów i utrzymała ją już do końca.

Wyniki trzeciego dnia turnieju w Dąbrowie Górniczej:
Trefl Sopot – MKS Dąbrowa Górnicza 83:73 (22:14, 22:10, 16:22, 23:27)
UKS Kadet  Oświęcim / Cracovia – KKS  Siarka  Tarnobrzeg 73:82 (16:25, 25:23, 21:21, 11:13)