Awans Nałęckiego w klasyfikacjach Pucharu Świata Juniorów


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W Helsinkach (FIN) odbyły się drugie w sezonie zawody Juniorskiego Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Dobrze zaprezentował się w nich Piotr Nałęcki (Górnik Sanok).

W stolicy Finalandii wystartowała szóstka Polaków: Karolina Gąsecka, Natalia Jabrzyk, Martyna Baran, Olga Kaczmarek, Jakub Piotrowski i Piotr Nałęcki.

Pierwszego dnia ścigano się na dystansach 1000 m i 3000 m. Nałęcki dwukrotnie plasował się w połowie stawki. Na krótszym dystansie uzyskał czas 1:18.161 i zajął 18. miejsce. W drugim biegu tego dnia zawodnik SKŁ Górnik Sanok był już 13., z czasem 4:21.664. W obu startach lepsze czasy uzyskiwał panczenista Pilicy Tomaszów Maz. – Jakub Piotrowski, zajmujac odpowiednio 15. i 10. miejsce.

Drugi dzień Pucharu Świata rozpoczął się od startu na dystansie 1500 m. Tym razem to sanoczanin okazał się lepszy z dwójki Polaków, zajmując 11. miejsce z czasem 1:59.778 (Piotrowski był 13.).

Ostatnim startem dla zawodników był bieg masowy. Obaj nasi reprezentanci ukończyli go w pierwszej dziesiątce – Piotrowski był ósmy, a Nałęcki dziewiąty.

We wszystkich swoich startach Piotr Nałęcki zajmował lepsze miejsca niż podczas pierwszego Pucharu Świata Juniorów w Tomaszowie Mazowieckim. W związku z tym zanotował awanse w klasyfikacji poszczególnych dystansów i obecnie zajmuje następujące miejsca: 1000 m – 29. miejsce, 1500 m – 18. miejsce, 3000 m – 19. miejsce, bieg masowy – 9. miejsce.

W Finlandii najlepszy wynik spośród naszych reprezentantów osiągnęła Karolina Gąsecka. Zawodniczka Pilicy Tomaszów Maz. zajęła trzecie miejsce w biegu na 3000 m.

Ostatnie zawody Pucharu Świata Juniorów odbędą się w dniach 9-10 lutego we włoskim Baselga di Pine.