Aviators i Rockets znają terminarz rozgrywek PLFA II


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W tym roku w rozgrywkach ligowych futbolu amerykańskiego Podkarpacie reprezentować będą dwie drużyny: Aviators Mielec i Tejpy.pl Rzeszów Rockets. Rakiety rozpoczną zmagania 19 czerwca, a Mielczanie dwa tygodnie później.

W sezonie 2016 w rozgrywkach PLFA II 24 zespoły zostały podzielone na pięć grup. Obie nasze drużyny walczyć będą w Grupie Wschodniej, w której znalazły się również Zagłębie Steelers, Silvers Olkusz i Kraków Tigers.

19 czerwca Tejpy.pl Rzeszów Rockets, a 2 lipca Aviators Mielec rozpoczną zmagania w rozgrywkach PLFA II. To jedyne podkarpackie kluby jakie rywalizować będą w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego.

FA_plfa2-2016Tylko drużyna z Mielca jest nam dobrze znana. – mówi Michał Tittinger, Prezes Rockets, zapytany o faworyta grupy. – Na dzień dzisiejszy za faworyta naszej grupy należy uznać zespół Zagłębia Steelers. Jeszcze w ubiegłym sezonie drużyna ta występowała w najwyższej klasie rozgrywkowej i nie wiemy jakim składem będą dysponować w nadchodzącym sezonie. Podobnie typuje Michał Gawryś – trener Aviators: – Na pewno faworytem będą Steelers oraz Silvers Olkusz. Nie można skreślać Rakiet z Rzeszowa i Tigersów. Zapytany o role faworyta Prezes Steelers Szymon Widera powiedział, że cieszy się że jego drużyna jest tak oceniana, ale jej skład bardzo się zmienił w porównaniu z ubiegłym rokiem. – Mamy bardzo młody skład, który jest oparty o pięciu doświadczonych zawodników, którzy ocierali się o reprezentację Polski. Ten sezon służyć ma odbudowie drużyny.

Obie nasze drużyny w ub. roku grały w PLFA-8 – ośmioosobowej odmianie futbolu. – Jesteśmy drużyną, w której zdecydowana większość zawodników nigdy nie grała w jedenastoosobowy futbol, dlatego środek tabeli jest jak najbardziej realnym celem – ocenia trener Aviators Michał Gawryś. Różnicę między obiema ligami podkreśla również Tittinger: – Rozgrywki 11-osobowe to dla zespołu duża zmiana pod każdym względem: organizacyjnym, kadrowym, finansowym. Trudno jest oceniać nasze szanse w konfrontacji z doświadczonymi zespołami, jednakże cele stawiamy sobie ambitne i uważamy, że jesteśmy w stanie powalczyć o play-offy.

Różnie wygląda sytuacja kadrowa obu naszych drużyn. Mielczanie stracili po ubiegłym sezonie kilku zawodników. – Największą stratą jest brak w składzie naszego QB Tomasza Wyzgi, który swoją karierę będzie kontynuował w Leeds Bobcats. Staramy się co 5-6 tygodni rekrutować nowych zawodników. Ostatnie rekrutacje dały małe, ale dały bardzo dobre zyski kadrowe. – mówi trener Gwaryś. Rzeszowianie natomiast odczuli pozytywny efekt wywalczenia brązowego medalu Mistrzostw Polski PLFA-8. Zauważa to Michał Tittinger: – Brązowy medal spowodował duże zainteresowanie naszą drużyną. Można to było zauważyć podczas jesiennej rekrutacji, na którą przyszło prawie 40 osób chętnych spróbować swoich sił w futbolu amerykańskim. Dodatkowo w związku z problemami kadrowymi Przemyśl Bears, skład naszego zespołu powiększył się o 5 zawodników z tego klubu. Na dzień dzisiejszy roster Rockets liczy ponad 50 zawodników co pozwala na bardzo efektywną pracę na treningach, na każdej pozycji jest rywalizacja co zdecydowanie wpływa na rosnący systematycznie poziom sportowy drużyny. Niewątpliwym wzmocnieniem Rakiet jest również osoba trenera Ralpha Mcgaw, który od jesieni ub. roku przygotowuje drużynę do sezonu.

Obie drużyny w najbliższym czasie rozegrają swoje pierwsze mecze sparingowe. – Na ten moment zaplanowaliśmy, że rozegramy 2-3 sparingi. Pierwszy planujemy rozegrać pod koniec kwietnia, następne końcem maja i w połowie czerwca. – zdradza trener Mielczan. Dla Rzeszowian próbą generalną przed sezonem będzie  zaplanowany na przełomie maja i czerwca drugi Memoriał Ryszarda Szaro.

Terminarz naszych drużyn w lidze przedstawia się następująco:

Mecze Aviators i Rockets w PLFA II w sezonie 2016

DataGospodarzGość
Wynik
2016.06.19Kraków TigersTejpy.pl Rzeszów Rockets
14:12
2016.07.02Zagłębie SteelersAviators Mielec
0:6
2016.07.10Silver OlkuszTejpy.pl Rzeszów Rockets
35:16
2016.07.24Aviators Mielec

Tejpy.pl Rzeszów Rockets
Silvers Olkusz

Zagłębie Steelers
14:35
2016.07.31Silvers OlkuszAviators Mielec
35:0
2016.08.06Tejpy.pl Rzeszów RocketsKraków Tigers
2016.08.14Tejpy.pl Rzeszów RocketsAviators Mielec
2016.09.03Aviators MielecTejpy.pl Rzeszów Rockets
2016.09.18Aviators MielecKraków Tigers