Augustyn 14. w Taicang: „To nie był mój dzień”

W chińskim Taicang odbył się mityng chodziarski w ramach IAAF Race Walking Challange. Rafał Augustyn (LKS Stal Mielec) rywalizował w nim na dystansie 20 km.

Rafał zajął 14. miejsce uzyskując czas 1:24:38. Tuż przed nim finiszował inny Polak Jakub Jelonek, który uzyskał na mecie czas 1:24:23.

Nie był to mój dzień, o czym przekonałem się już na 5 km – napisał po zawodach na jednym z portali społecznościowych Augustyn. – W rezultacie okazało się dobrym przetarciem pod start 7 maja w Rzymie na IAAF TEAM Race Walking Championships. Wracam do Spały, trochę szlifu, i walczę już niebawem o wskaźnik na 20 km na kolejnych zawodach.

Najlepszy był Meksykanin Pedro Daniel Gómez, który pokonał dystans w 1:20:52 i na mecie zaledwie o 2 sekundy wyprzedził swojego rodaka Isaaca Palma.

Dla Rafała był to pierwszy start w tym sezonie na dystansie 20 km. Przypomnijmy, że wcześniej uzyskał minimum olimpijskie na dystansie 50 km, podczas zawodów w Dudincach.