Arian i Niezabitowska najlepsi w Krynicy Morskiej

Na wodach Zalewu Wiślanego w Krynicy Morskiej odbyła się kolejna edycja Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego. Dwójka naszych żeglarzy stanęła na najwyższym stopniu podium.

Na starcie regat stanęło 484 zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali w 17 klasach. Pogoda ponownie nie rozpieszczała zawodników, serwując uczestnikom każdego dnia inne warunki.

W klasie Laser Standard zwyciężył Aleksander Arian. Żeglarz UKS Sailing Team Rzeszów zwyciężył w czterech z jedenastu wyścigów, a w dwóch kolejnych był drugi, dzięki czemu zajął pewne pierwsze miejsce. Drugi był Stanisław klimaszewski, a trzeci Tadeusz Kubiak.

W klasie Laserze 4.7 lepsza od chłopców okazała się Lilly May Niezabitowska. Zawodniczka Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg wygrała pięć z jedenstu startów. Drugą z dziewcząt była Klara Sobczak (ChKŻ Chojnice), a trzecią Maria Prus-Głowacka (AZS Poznań). Na 8. miejscu sklasyfikowana została inna zawodniczka zklubu z Tarnobrzega – Aleksandra Bobula.

Źródło: Polski Związek Żeglarski